Kobiety i mężczyźni rywalizują w Australii.

Przed nami ISPS Handa Vic Open. To jedyny taki turniej w którym obok siebie grają kobiety oraz mężczyźni. To połączenie rywalizacji na LPGA Tour i European Tour.

Po dwóch rundach turnieju LPGA na prowadzeniu znajduje się Szwedka Madelene Sagstrom.

 

 

W turnieju European Tour prowadzi Francuz  Robin Sciot-Siegrist.

 

 

W czołówce jest również rodzeństwo, siostra Minjee Lee oraz brat Min Woo Lee.

 

 

Świetnie spisuje się legenda australijskiego golfa, zwycięzca US Open z 2008 roku – Geoff Ogilvy!

 

 

W turnieju męskim do rywalizacji przystąpiło aż ośmiu wcześniejszych zwycięzców tego turnieju, rozgrywanego dawniej lokalnie, pod auspicjami Australian Tour.  Podobnie jak przed rokiem, również teraz równolegle rywalizują tutaj kobiety oraz mężczyźni, a pula 3 000 000 $ podzielona zostanie po równo w obu rywalizacjach.

Zarówno kobiety i mężczyźni rozpoczęli zmagania równolegle na dwóch polach Creek i Beach, należących do 36-dołkowego kompleksu 13th Beach Golf Links. Po dwóch dniach nastąpił cut, po którym zostało już tylko po 60 graczy z remisami z każdego turnieju, a cała walka przeniosła się na pole Beach. Po trzeciej rundzie nastąpi drugi cut i w każdym turnieju zostanie tylko 35 zawodniczek i zawodników, wraz z remisami.

W niedzielę dwie ostatnie grupy składać będą się z leader flightu kobiet i mężczyzn. Ciekawostką jest również to, że kibice mogą z bardzo bliska oglądać wydarzenia, wędrując swobodnie po fairwayach.

 

 

13th Beach Golf Links zlokalizowany jest niedaleko Melbourne. Beach Course to krótkie pole typu links, par 72 z jednym z krótszych dołków turniejowych, liczącym 103 metry! Charakteryzuje się twardymi, szybkimi greenami oraz wysokim roughem.

 

 

Creek Course grany tylko przez dwie pierwsze rundy, w swoim charakterze jest bardziej śródlądowe, nieco dłuższe, ale jak na dzisiejsze standardy profesjonalnego golfa również krótkie.

 

 

Zapraszamy na nasze retransmisje rund weekendowych, w sobotę i niedzielę, od 10.00 do 14.00.

 

Komentuje: Jacek Person

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni