Peter Valasek. Karolina Matchplay

Peter Valasek zwycięzcą Karolinka Golf Park Matchplay

Pochodzący ze Słowacji Peter Valasek zwyciężył w trwającym od poniedziałku turnieju Karolinka Golf Park Matchplay. Do zwycięstwa doprowadził go finałowy mecz z Francuzem Leonardem Bemem, który rozstrzygnął się dopiero na dołku numer 8.

Pierwsze dwa dni turnieju w formacie stroke play  ustanowiły drabinę rozgrywek systemem pucharowym. Najlepszy rezultat 133 uderzenia (minus 11) uzyskał Francuz Mathieu Decottignies Lafon, który zagrał najniższą rundę 66 uderzeń. Aż pięciu zawodników miało zaledwie jedno uderzenie więcej. Po cutcie na polu pozostało 32 z 77 zawodników, którzy przez kolejne dwa dni eliminowali się wzajemnie w meczach.

Po łącznie 5 dniach zmagań w nieco ekstremalnych upalnych warunkach ośmiu najlepszych zawodników turnieju pojawiło się w czwartek, 8 lipca, na pierwszym tee, aby zmierzyć się w ćwierćfinałach.

W pierwszej fazie Leonard Bem pokonał Carla Bertranda 3&2, Maximilian Herrman dopiero na 11. dołku zwyciężył z  Alanem de Bondt. Na 9. dołku natomiast zakończyły się zwycięskie mecze dla Maxa Albertusa i Petera Valaseka

W półfinale Leonard Bem wygrał Maximilianem Herrmanem 3 dołkami, gdy do rozegrania pozostał jeden, a Peter Valasek pokonał Maxa Albertusa dopiero na 9 dołku.

Finał pomiędzy Leonardem Bemem a Peterem Valesekiem był dosyć wyrównany. Co prawda, pierwszy punkt zdobył Valasek już na dołku numer 2, gdzie zagrał para, a na dołku numer trzy zanotował birde co dało mu przewagę dwóch dołków. Kolejne dołki jednak kończyły się remisem, tak więc dopiero 8 dołek wyłonił zwycięzcę. Valasek miał prowadzenie nam Bemem dwoma dołkami, gdy do rozegrania pozostał już tylko jeden. Tym samym to Słowak został pierwszym zwycięzcą Karolinka Golf Park Matchplay z serii Pro Golf Tour.

„Bardzo lubię pole Karolinka Golf Park, pasuje do mojej gry, czułem się tu bardzo dobrze. Pole jest piękne, naprawdę się w nim zakochałem.  Warunki były wspaniałe, greenkeeperzy spisali się na medal, przygotowując je do takiego turnieju”, powiedział zwycięzca.

Valasek już 5 rok gra w lidze Pro Golf Tour, jest to jego pierwsze zwycięstwo w zawodach tej ligi, za które otrzymał czek wysokości 5 400 euro.

Zarówno zawodnicy jak i organizatorzy chwalili przygotowanie pola pod zawody i można liczyć na to, iż turniej z serii Pro Golf Tour będzie miał swoją kontynuację w przyszłości.

 

Pełne wyniki turnieju znajdują się tutaj

Źródło: Karolinka&Mali

Zredagowała: Kasia Nieciak

Może być zdjęciem przedstawiającym 2 osoby, na świeżym powietrzu i tekst „KAROLINKA GOLF PARK KAROLINKA GOLF PARK KAROLINKA AROLINKA ROLINKA LFPARE KAROLINKA GOLF PARK KAROUNEA KAROLINKA KA FRARK KAROLINKA KAROLINKA PARK KAROLINKA AROLINKA KAROLINKA PARK KAROLINKA GOL KAROL KAROLINKA IN KAROLINKA OLINE KAROLINKA KAROL”

Może być zdjęciem przedstawiającym na świeżym powietrzu

Może być zdjęciem przedstawiającym uprawia sport, przyroda i pole golfowe

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba, trawa, drzewo i tekst „PROGOL TOUR PROGOL TOUR www.progolftour.de Jite #1ball in”

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni