Foto: Katarzynka

US Open w wersji 50+ też jest coool!

Od niepamiętnych czasów pola goszczące US Open musiały być trudne. Zwykle nawet piekielnie trudne! To co obserwowaliśmy na polu Erin Hills, na którym odbył się tegoroczny US Open nieco wyłamało się z tej charakterystyki.

Brutalnym unaocznieniem tego faktu było choćby nieziemskie -9 zagrane podczas trzeciej rundy przez Justina Thomasa, które przesunęło go na pozycję lidera. Justin pobił w ten sposób rekord wszechczasów tego turnieju, po czym w niedzielę odpłynął w siną dal, grając dla odmiany +3.

W Senior US Open zaszalał 55-letni Kirk Triplett, który podczas pierwszej rundy wykręcił rekord seniorskiego US Open – 62 uderzenia, -8!Tuż za nim są: mistrz US Open z 2011 roku, Olin Browne (63) i Doug Garwood (64) oraz sześciu graczy z 65 na koncie.

Wśród nich jest Paul Goydos, który stawia taką diagnozę: „Problemem jest to, że nie mamy odpowiednich warunków pogodowych. Nie ma wiatru. W nocy lał deszcz.”

Triplet ma na swoim koncie 3 turnieje PGA Tour i 5 turniejów PGA w wersji seniorskiej. Tego dnia trafił 13 z 14 fairwayów, 13 greenów i potrzebował do tego zaledwie 24 puttów!

Obok natchnionego Tripleta na polu Peabody, Mass grają też takie znakomitości jak: cudowny Ian Woosnam, boski  Fred Couples,  Bernhard Langer, Tom Watson, Angel Jiminez, czy Colin Montgomerie!

WYNIKI: http://www.usga.org/content/usga/home-page/championships/2017/u-s–senior-open/scoring.html

Tekst i foto: Katarzynka

 

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni