PAP/EPA.

US Open: Phil Mickelson i plan C.

O tym , ze Phil Mickelson jest ikoną światowego golfa nie trzeba nikogo przekonywać. Zwycięzca 51 profesjonalnych turniejów , w tym pięciu Majorów, ma tylko jedno golfowe marzenie. Jeszcze nigdy nie zwyciężył w US Open i bardzo chciałby zmienić ten stan rzeczy.Brak wygranej w tym najważniejszym dla każdego Amerykanina turnieju wydaje się dość niezwykły. Popularny „Lefty” zajmował tam aż sześciokrotnie drugą pozycję, przegrywając zawsze w dramatycznych końcówkach. Szanse , że Phil zdobędzie w tym roku jedyne brakujące trofeum wielkoszlemowe są … iluzoryczne.

Zrządzeniem losu w dniu, kiedy rozpoczyna się tegoroczny US Open jego córka Amanda będzie uroczyście świętować zakończenie studiów wyższych w Pacific Ridge School. Mimo ogromnej chęci na zmierzenie się w kolejnym, już 27 US Open decyzja była dla Phila oczywista. Postanowił być razem z córką!

Jednak…

Istnieją przynajmniej matematyczne szanse na to, że jakimś cudem ujrzymy Mistrza na polu Erin Hills. Co prawda muszą pomóc tutaj siły wyższe, ale Mickelson jest wciąż na liście startowej. Dzięki wyjątkowej wyrozumiałości organizatorów turnieju, Phill dostał trzeci od końca tee time, który przypada na godzinę 2:20 czasu miejscowego. Przemówienie Amandy podczas uroczystości rozpoczyna się zaledwie dwie godziny przed godziną ZERO!

Żeby cały plan miał szanse dojść do skutku potrzebne są jeszcze dwa elementy: sprawny odrzutowiec i perturbacje pogodowe w Erin, w Wisconsin, goszczącego tegoroczny US Open.. O ile z odrzutowcem oczywiście nie będzie problemu, ponieważ jest on do dyspozycji Mickelsona w dzień i w nocy, o tyle zakładanie , że w Wisconsin będzie akurat burza z piorunami ciernistymi, która opóźni grę – jest już dość karkołomne!

Póki co prognozy pogodowe przewidują 20 procentową szansę na burze. Jednak jak wiemy lotnictwo i burze również nie stanowią dobrego połączenia i gdyby wyczekiwane zjawiska pogodowe miały miejsce akurat w momencie lądowania, to również nie jest dobra opcja.

Dość jasne jest więc , że szanse na zrealizowanie się całego misternego planu, są drastycznie znikome!

Phil Mickelson , znany z radosnego poczucia humoru, ma jednak również plan C: „Może kiedy tam dolecę zgłoszę się do studia Golf Channel i trochę poopowiadam o tym jak zająć drugie miejsce”

 

Autor: Kasia Nieciak

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni