Adrian Meronk. U.S. Open. Fot. Stuart Beck

US Open w Golf Channel Polska

Stacja Golf Channel Polska podpisała umowę z United States Golf Association (USGA), organizatorem turnieju US Open 2021, na wyłączne prawa do transmisji telewizyjnej na żywo. Tym razem będzie to wyjątkowe wydarzenie również dla polskiego sportu – po raz pierwszy w golfowym turnieju Wielkiego Szlema wystąpi zawodnik z Polski. Adrian Meronk, pierwszy Polak grający na prestiżowym European Tour, zakwalifikował się w miniony weekend do US Open 2021, po raz kolejny wpisując się do historii polskiego golfa.

US OPEN w Golf Channel Polska: 
Czwartek i piątek:
 runda 1 i 2 (LIVE) 20:00 – 1:00
* piątkowa transmisja wydłużona do 4:00, ze względu na późny start Adriana
Sobota, 19 czerwca:
runda 3 (LIVE) 19:00 – 3:00
Niedziela, 20 czerwca:
finał (LIVE) 18:00 – 2:00

Adrian Meronk, grający od 2016 roku jako zawodowiec, który zapewnił już sobie w zasadzie start na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio, jest również pierwszym Polakiem grającym w najwyższej lidze europejskiego golfa – European Tour. Adrian, 28-latek z podwrocławskiego Toya Golf & Country Club, był w przeszłości ósmym amatorem świata, w tym m.in. dwukrotnym członkiem zwycięskich drużyn w rozgrywkach Arnold Palmer Cup, w których stają naprzeciwko siebie najlepsi amatorzy w europejskim i amerykańskim golfie.

„To fantastyczna wiadomość i historyczny sukces Adriana Meronka. Od kilku lat widzowie Golf Channel Polska mają okazję kibicować Adrianowi na kolejnych etapach jego profesjonalnej kariery. Dzięki umowie zawartej pomiędzy Golf Channel Polska a USGA, w kilku milionach polskich domów zagoszczą golfowe emocje na najwyższym światowym poziomie – po raz pierwszy w turnieju zaliczanym do golfowego Wielkiego Szlema zagra Polak. Udział Adriana w US Open 2021 jest również symbolicznym potwierdzeniem wizji jaką mieliśmy przy uruchomieniu kanału Golf Channel Polska w marcu 2017 roku. Od tego momentu obserwujemy wyraźny wzrost zainteresowania golfem w naszym kraju, a pierwsze sukcesy Polaków w światowym golfie walnie się do tego przyczyniają” – powiedział Marek Sowa, współzałożyciel i Przewodniczący Rady Nadzorczej Golf Channel Polska.

Widzowie Golf Channel Polska będą mogli śledzić zmagania najlepszych golfistów świata w dniach 17-20 czerwca. W tym roku turniej U.S. Open wraca po kilkunastu latach na słynne pole Torrey Pines South w San Diego, w południowej Kalifornii. To właśnie na Torrey Pines, podczas US Open 2008, miał miejsce legendarny, pełen dramatu triumf Tigera Woodsa, który grał w turnieju z poważną kontuzją. US Open to drugi najstarszy turniej golfowy na świecie, po brytyjskim The Open. Będzie to już 121 edycja tego wyjątkowego wydarzenia sportowego. Pula nagród wynosi 12,5 miliona dolarów i jest najwyższą wśród turniejów wielkoszlemowych w golfie.

Od czwartku do niedzieli zapraszamy do strefy kibica w Elektrowni Powiśle! 

US OPEN w Golf Channel Polska: 

Czwartek i piątek:

 runda 1 i 2 (LIVE) 20:00 – 1:00

* piątkowa transmisja wydłużona do 4:00, ze względu na późny start Adriana

Sobota, 19 czerwca:

runda 3 (LIVE) 19:00 – 3:00

Niedziela, 20 czerwca:

finał (LIVE) 18:00 – 2:00

Komentują:

Jacek Person oraz

– w czwartek: Andrzej Person

– w pozostałe dni: Krzysztof Rawa

 

 

* W czwartek Adrian rozpoczyna grę z dziesiątego tee, o godzinie 17.35 – czasu polskiego. W piątek z pierwszego tee, o 23.20. Razem z nim zagrają: Hiszpan Rafa Cabrera Bello i Koreańczyk Sung Kang.

 

Zapraszamy! 

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni