Michelle Wie. Solheim Cup. St. Leon-Rot, Niemcy, 20 września 2015. EPA/UWE ANSPACH. Dostawca: PAP/EPA.

UL International Crown – rozgrywki drużynowe w kobiecym wydaniu.  

W tym tygodniu pozostajemy w ostatnio naszym ulubionym klimacie rozgrywek drużynowych, jednak przenosimy się z Le Golf National do Jack Nicklaus Golf Club Korea! Już od czwartku – The UL International Crown – rozgrywany co dwa lata drużynowy turniej kobiet, w którym zmierzy się osiem czteroosobowych zespołów, składających się z najlepszych golfistek świata, z : Korei, USA, Japonii, Anglii, Australii, Tajlandii, Szwecji i Tajwanu.

The UL International Crown rozegrany został po raz pierwszy w 2014 roku na amerykańskiej ziemi, w Caves Valley Golf Club, zlokalizowanym na przedmieściach Baltimore – największego miasta stanu Maryland. Zmierzyły się wówczas ze sobą reprezentacje Australii, Tajwanu, Japonii, Korei, Hiszpanii, Szwecji, Tajlandii i oczywiście Stanów Zjednoczonych.

 

 

Drużyny podzielone zostały na dwie pule, rozgrywając mecze fourball przez 3 dni. Pięć najlepszych drużyn awansowało do dziesięciu meczów singlowych, gdzie każda drużyna spotykała się z pozostałą czwórką. Hiszpania zwyciężyła we wszystkich meczach singlowych, wygrywając tym samym całe rozgrywki z dorobkiem piętnastu punktów. Na drugim miejscu, z jedenastoma punktami uplasowała się Szwecja.Druga edycja turnieju miała miejsce w 2016 roku, tuż pod Chicago, w Merit Club. Z wynikiem trzynastu punktów zwyciężyła wówczas drużyna USA, która była lepsza w trzech meczach singlowych, z rozgrywanych czterech. Tylko o jeden punkt gorsza okazała się reprezentacja Korei. Do turnieju nie zakwalifikowały się wówczas dwie najlepsze ekipy z poprzedniego roku – Hiszpanii i Szwecji!

 

W tegorocznej, trzeciej edycji The UL International Crown, zagrają między innymi takie gwiazdy kobiecego golfa jak: Michelle Wie, Lexi Thompson, Georgia Hall, Anna Nordqvist, Pernilla Lindberg, Jessica Korda,  Ariya i Moriya Jutanugarn, Sung Hyun Park, Nasa Hataoka, Minjee Lee …

 

 

Ze względu na zupełnie nieludzką porę rozgrywania turnieju w Korei,  wydarzenie retransmitować będziemy jeszcze tego samego dnia, jednak w godzinach przyjaznych dla polskich widzów – od czwartku do niedzieli, od 17.00 – 23.00.

Komentują: Piotr du Château i Krzysztof Rawa.

 

 

Zapraszamy!  

 

 

 

 

Napisała: Kasia Nieciak

GOLF NA ŚWIECIE
Partnerzy oficjalni