Zdjęcie:Andrew Redington/Getty Images

U zwycięzcy PGA, Walkera zdiagnozowano boreliozę.

Miesiące po tym jak zdobył zwój pierwszy tytuł na PGA TOUR, Jimmy Walker zaczął borykać się ze sporadycznymi objawami zmęczenia. Miał problem ze znalezieniem źródła tego stanu, lecz teraz zna już odpowiedź.

Walker powiedział dziennikarzom w środę na Valero Texas Open, że testy na boreliozę dały pozytywny wynik. W trakcie, gdy w ciągu ostatnich kilku miesięcy dostrzegał wczesne symptomy choroby i początkowo myślał, że ma mononukleozę, Walker otrzymał oficjalną diagnozę pierwszego dnia Masters, w którym zremisował na 18 miejscu.

„Myślę, że miałem to już od pewnego czasu. Nie czułem się dobrze od Święta Dziękczynienia”, powiedział Walker. „Jak długo to miałem? Nie wiem. Wiem, że nie czułem się dobrze od tamtego czasu. Rozmawiałem z lekarzami, żeby ustalić plan działania, oraz, żeby brać leki, które mają mi pomóc”.

Zgodnie z Center for Disease Control, borelioza jest infekcją bakteryjną przenoszoną najczęściej przez ukąszenia kleszcza. Symptomy to: gorączka, bóle głowy i zmęczenie, jeśli nieleczona, może wpłynąć na stawy i układ nerwowy.

„W skrócie, to takie uczucie jakby miało się grypę. Brak siły, nic się nie chce”. Wyjaśnił Walker. „Przychodzi i odchodzi falami. Nigdy nie wiadomo, kiedy zaatakuje”.

Walker pokonał Jasona Day’a, żeby wygrać PGA Championship w lipcu, lecz jego gra była od tamtego czasu bardzo zmienna. Zdawało się, że na Genesis Open w lutym wrócił do formy, gdy skończył na 11 miejscu ex aequo, rezultat, który zapoczątkował ciąg czterech wyników w pierwszej 25 w ostatnich sześciu startach.

Jako mieszkaniec niedalekiego Boerne, na TPC San Antonio Walker będzie grał w tym tygodniu jak na własnym boisku. Podczas, gdy nadal oczekuje na wyniki testów, aby ustalić ostateczny plan leczenia, ma nadzieję na powrót do znanego mu otoczenia – i pola, na którym wygrał, w 2015 – które zacznie jego powrót do formy na polu i poza nim.

„Jestem gotowy, żeby znów mieć dużo energii i się dobrze czuć”, powiedział Walker. „Bawić się z moimi dziećmi, tak jak będą chciały i kiedy będą chciały, a nie wracać do domu i czuć się jak skamieniały. Jestem gotowy na powrót do zdrowia”.

Autor: Will Gray; Tłumacz: Jacek Gazecki

RÓŻNOŚCI
Partnerzy oficjalni