U.S. KIDS GOLF POLISH CHAMPIONSHIP

W dniach 3-4 października na Kalinowych Polach juniorzy będą mieli kolejną okazję do sportowej rywalizacji. U.S. Kids Golf Polish Championship to szansa na zakwalifikowanie się do europejskiego finału U.S. Kids, który odbędzie się w Szkocji w 2021 roku.

W turnieju mogą wziąć udział zawodnicy poniżej 18 roku życia. Dzieci i młodzież będą rywalizować w klasyfikacji stroke play brutto w sześciu kategoriach wiekowych, wśród chłopców i dziewcząt.

Zawody potrwają dwie rundy i odbędą się na 36 dołkach, na osiemnastu dla najmłodszych.

Dzieci poniżej 10 roku życia będą rozgrywać codziennie po 9 dołków, a pozostali – juniorzy w wieku 10-18 lat, rozegrają po 18 dołków dziennie. Każda grupa wiekowa będzie rozgrywać turniej z przygotowanych dla nich tee startowych – najmłodsi z pomarańczowych, a starsi z żółtych i czerwonych.

 

 

Uczestnicy będą mogli korzystać z pomocy caddy’ego, którymi mogą również być rodzice.

Po dwóch dniach zarówno wśród chłopców jak i dziewcząt wyłonieni zostaną zwycięzcy. Sześciu chłopców i sześć dziewcząt otrzyma kwalifikacje do finału U.S. Kids Golf European Championship, który odbędzie się w Szkocji w 2021 roku.

***

Jakub Gano na swoim Facebooku: 
U.S. Kids Golf

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba, niebo, chmura, trawa, drzewo, na zewnątrz i przyroda

***

U.S. Kids Golf Championship to rozgrywki, które po raz pierwszy odbyły się w USA w 1996 roku. Od 2008 roku rozgrywane są w Europie – jako U.S.Kids European Championships – i co roku gromadzą setki juniorów, którzy okazali się najlepsi w krajowych kwalifikacjach. Od 2018 roku finał europejskiego cyklu ma miejsce w kolebce światowego golfa – Szkocji. Jest to jedno z największych wydarzeń juniorskiego golfa.

Golf Channel Polska jest Patronem Mediowym tego wydarzenia.

 

Fot. Marek Darnikowski

 

Lista uczestników starszych TUTAJ

Lista uczestników mlodszych TUTAJ

Organizator: golf.gwiazdzista5@winkowski.pl

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni