Tyrrell Hatton, Arnold Palmer Invitational March 2020. EPA/TANNEN MAURY Dostawca: PAP/EPA.

Tyrrell Hatton mistrzem BMW PGA Championship!

Tyrrell Hatton jest niezwykle ekspresyjnym graczem. Po wyglądającym dla przeciętnego kibica na genialne zagranie, on reaguje często jakby właśnie trafił w sam środek strumyka na trzynastce Augusta National. Kij wypada mu malowniczo z rąk, wznosi wzrok ku niebiosom, udowadnia caddiemu, że to na pewno nie była poprawnie podana odległość do flagi… 

Oczywiście ciągle prowadzi też pasjonujące dialogi z samym sobą. Niezmordowanie i żywo gestykuluje, jego twarz nieustannie odzwierciedla cały wachlarz bulgocących emocji, które permanentnie nim targają. Gesty czasami wymykają się spod kontroli, jednak zwykle są niewinne i dość zabawne. W sumie to jest nawet uroczy w tym co robi.

 

 

A jednak mimo pozornego rozedrgania, które przecież nie jest wskazane w grze w golfa na najwyższym światowym poziomie, ten dopiero 28 – letni Anglik ma już na swoim koncie występ w europejskiej drużynie Ryder Cup, na Le Golf Nationali, dziewięć profesjonalnych zwycięstw, w tym pięć na European Tour i wywalczony w marcu amerykański triumf w prestiżowym Arnold Palmer Invitational. W niedzielę podczas finałowej rundy BMW PGA Championship doczekał się wreszcie zwycięstwa, o którym marzył od dziecka!

 

https://twitter.com/EuropeanTour/status/1315575075152760832?s=20

 

Tyrrell wychowywał się w miasteczku High Wycombe, 40 kilometrów od Wentworth Club. Po raz pierwszy przybył na legendarny West Course jako czterolatek, kiedy to jego tata i pierwszy trener – Jeff zabrał go na wówczas Volvo PGA Championship jako kibica, gdzie w dodatku prawie oberwał piłką w głowę, po nie do końca udanym uderzeniu z tee Vijay Singha.

Nigdy nie ukrywał jak dużo znaczyłaby dla niego wygrana w BMW PGA Championship. Kilka dni przed triumfem snuł marzenia: „Zwycięstwo byłoby czymś wyjątkowym. Przyjeżdżanie tutaj było jedną z moich ulubionych rzeczy, kiedy byłem dzieciakiem”.

 

 

Do rundy finałowej przystępował z trzypunktowym prowadzeniem, a niedzielne 67 uderzeń pozwoliło mu na czteropunktową wygraną (-19) nad atakującym Francuzem – Victorem Perezem (68).

 

 

Miejscem trzecim (-14) podzielili się: wykręcający niesamowitą rundę dnia 65 – Andy Sullivan i Patrick Reed  – zwycięzca Masters, honorowy członek European Tour oraz wciąż lider rankingu Race to Dubai. Piąty był zmagający się na początku turnieju z bólem pleców – bohater Ryder Cup Team Europe Ian Poulter (68).

 

 

Piąta wygrana European Tour przesunęła Hattona z piętnastej na dziesiąta pozycję w Rankingu Światowym, gdzie po raz pierwszy awansował do najlepszej dziesiątki.  Tyrrell jest aktualnie również ósmym zawodnikiem w klasyfikacji Race to Dubai.

 

Gratulacje! 

 

***

 

Dzisiaj wieczorem, od 19.00 zapraszamy na finał Shriners Hospitals for Children Open.

 

Od czwartku zapraszamy na rywalizację w Scottish Championship i The CJ CUP @ SHADOW CREEK! 

 

Nasz plan wygląda następująco:

 

Czwartek i piątek:

21:00

European Tour: Scottish Championship presented by AXA (RE-LIVE) – runda 1 i 2

23:00

PGA TOUR: The CJ CUP @ SHADOW CREEK (LIVE) – runda 1 i 2

 

Sobota i niedziela 

14:00

European Tour: Scottish Championship presented by AXA (LIVE) – runda 3 i finał

23:00

PGA TOUR: The CJ CUP @ SHADOW CREEK (LIVE) – runda 3 i 4

 

Komentuje: Jacek Person

Napisała: Kasia Nieciak

GOLF NA ŚWIECIE
Partnerzy oficjalni