Francesco Molinari i Jon Rahm. Ryder Cup 2018. Le Golf National. Paris. EPA/IAN LANGSDON Dostawca: PAP/EPA.

Turniej Mistrzów.

Za nami przerwa w rozgrywkach PGA Tour. Teraz do gry wracają mistrzowie, 34 z 37 zwycięzców turniejów z ubiegłego roku. Ten który wygra, tradycyjnie dostanie pierwsze zaproszenie na kolejny Turniej Mistrzów, który też odbędzie się za rok na Hawajach. Przed nami Sentry Tournament of Champions, wyjątkowy i jedyny taki turniej w roku. 

 

 

Wszystko odbywa się na zjawiskowo pięknym polu The Plantation Course, zlokalizowanym na wulkanicznej wyspie Maui, w miasteczku Kapalua, na Hawajach. Oprócz możliwości oglądania najlepszych graczy na świecie kamery wychwytują często niesamowite widoki zawierające pluskające się delfiny, wieloryby, żarłacze białe i szalejących na oceanicznych falach surferów. Prawdziwa uczta dla oka!

W skład Kapalua Resort, zlokalizowanego w sercu zatoki Kapalua wchodzą dwa 18-dołkowe pola: wybudowany w połowie lat siedemdziesiątych – Bay Course, oraz Plantation Course, otwarty w 1991 roku, zawdzięczający swą nazwę znajdującej się tam dawniej plantacji ananasów.

Bay Course wije się wśród historycznych budynków i ogrodów tropikalnych, dochodząc w końcu do oceanu. Plantation Course to tradycyjne pole typu links, ze wspaniałymi, panoramicznymi widokami na góry i ocean.

 

 

Turniej Mistrzów pod różnymi nazwami rozgrywany jest już od 1953 roku, a od 1999 roku na stałe zagościł na polu Plantation. Na przestrzeni 64 lat wśród zwycięzców byli między innymi: pięciokrotnie (!) Jack Nicklaus, trzykrotnie Tom Watson i Stuart Appleby, dwukrotnie Dustin Johnson, Tom Kite, Tiger Woods i Phil Mickelson. Zwyciężały tam też takie tuzy jak Sam Snead, Arnold Palmer, Gary Player, Lee Trevino, Zach Johnson, Patrick Reed czy Jordan Spieth. Nazwiska mówią same za siebie!

Tytułu bronić będzie Dustin Johnson, który rok temu wygrywał w stylu nie pozostawiającym cienia szansy innym graczom. Światowy Numer Jeden zakończył finałową rundę w 65 uderzeniach, zwyciężając z miażdżącą przewagą, ośmiu uderzeń i rezultatem 24 uderzeń poniżej par! W niedzielę, w drodze po swoją siedemnastą wygraną PGA Tour popisał się zupełnie niewiarygodnym uderzeniem, kiedy to na dołku dwunastym par 4, posłał 390-metrowy drive na green, niemalże trafiając pierwszym uderzeniem do dołka!

 

 

Spośród 37 zwycięzców z ubiegłego roku, na Hawajach nie wystąpią jedynie: Tiger Woods, Phil Mickelson i Justin Rose. Oprócz obrońcy tytułu zagrają m.in.: Francesco „Chicco” Molinari, John Rahmbo, Jason Day, Rory McIlroy, Bryson DeChambeau, Ian Poulter, Brooks Koepka, Bubba Watson, Patrick Reed, Cameron Champ, czy Justin Thomas.

 

Według PGA TOUR Power Rankings największymi faworytami do wygranej są …

 

https://twitter.com/PGATOUR/status/1080086306632450048

 

Ze względu na różnice czasowe, turniej będziemy retransmitować  w dogodnych porach, od piątku do poniedziałku, codziennie od 19.00.

 

Komentuje:  Jacek Person.

 

Aloha!

 

Napisała: Kasia Nieciak

 

GOLF NA ŚWIECIE
Partnerzy oficjalni