Zdjęcie: Stuart Franklin/Getty Images

Turniej LPGA skrócony do 54, aby dopasować się do Evian

The Indy Women in Tech Championship będzie skrócony do 54 dołków, z rundą finałową w sobotę, żeby dać zawodniczkom więcej czasu na podróż na ostatni turniej Wielkiego Szlema w tym roku. Tak oznajmiło Tour we wtorek.

Turniej inauguracyjny na Brickyard Crossing Golf Course w Indianapolis, spotkał się z niemałymi problemami, jako 72-dołkowy turniej zaplanowany na tydzień przed Evian Championship. Najlepsze zawodniczki kierujące się do Francji na ostatni w tym roku turniej Wielkiego szlema w kobiecym golfie, będą musiały się poważnie zastanowić nad grą w obu turniejach, z długim lotem do Francji przed nimi.

The Indy Women in Tech Championship był oryginalnie zaplanowany na 7-10 września. Teraz będzie rozegrany 7-9.

„Słyszeliśmy od zawodniczek, że chciałyby grać w obu turniejach, lecz z podróżą, czasem potrzebnym na trening, byłoby to bardzo trudne, z rundą finałową w niedzielę w Indy”, powiedziała Heather Daly-Donofrio, szefowa LPGA ds. organizacyjnych i komunikacyjnych. „Chciałyśmy zagwarantować zawodniczkom możliwość gry w obu turniejach”.

Turniejem zajmuje się firma Octagon.

„Tour, ten turniej, Octagon i sponsorzy, wszyscy myśleli, że to jest najlepsza opcja dla zawodniczek, które chcą grać w Evian”, powiedział Dyrektor turnieju, Harry Hardy.

Harry powiedział, że nowy turniej w Indy, który ma do zaoferowania pulę nagród w wysokości 2 milionów dolarów, będzie rozegrany, jako 72-dołkowy turniej w przyszłym roku, z LPGA starającym się tak ustawić daty, żeby podobne sytuacje się nie powtarzały, zwłaszcza przed zamorskim turniejem Wielkiego Szlema.

„Jest kilka rzeczy, które należy ocenić”, powiedział Hardy. „Indianapolis ma bogatą historię dużych wydarzeń sportowych, z drużyną NFL, z organizacją Super Bowl, z wieloma programami studenckimi. Musimy wziąć pod uwagę wszystkie te czynniki”.

Turniej będzie rozgrywany w unikalnych warunkach, na zaprojektowanym przez Pete Dye, polu Brickyard, wijącym się przez Tor Wyścigowy Indiannapolis. W tegorocznym Indianapolis 500, The Indy Women in Tech Championship, wystawi swój własny samochód, AJ Foyt Racing’s No. 40 Chevrolet.

Autor: Randall Mell; Tłumacz: Antoni Gazecki

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni