Trwa Przesiep Open by mitukiewicz.pl

W świetnych nastrojach przebiegła pierwsza runda Przesiep Open. W domu klubowym w Sobieniach witała wszystkich uczestników niezwykłej urody „ścianka”, na ktorej królowały wszechobecne bakłażany i barwy soczyście fioletowe.

Główny pomysłodawca i organizator całego zamieszania- Adam Mitukiewicz aka „Tatuś” biegał rozgorączkowany pośród zaproszonych graczy i błyszczał bardziej niż na codzień w kwestiach organizacyjnych. Wszystko szczęśliwie rozpoczęło się o czasie, pogoda w Sobieniach była idealna do gry i czwartkowych spacerów więc pojawiły się też solidne wyniki.

Najlepiej w pierwszej rundzie spisał się Adrian Kaczała, reprezentant PGA Polska i Binowo Park, który po świetnej rundzie 67 zameldował się z trzypunktową przewagą na miejscu pierwszym.
Drugim miejscem (70) podzielili się Adrian Meronk i Jaś Szmidt.
Na czwartym miejscu znalazł się
świeżo upieczony Mistrz Turkish Amateur Open- Mateusz Gradecki (71).
Niestety zaraz po rundzie „Gradi” zaczął skarżyć się na złe samopoczucie, osłabienie i kłopoty żołądkowe i nie wiadomo w jakim stanie będzie w drugiej rundzie.
Razem z Jasiem i Adrianem grali we flighcie również Alex Pedryc (73) i Nikolas „Gigant” Tymiński (86).
Grę jedenastoletniego, legitymującego się handicapem 7 „Giganta” bardzo chwalił Jaś Szmidt, który z błyskiem w oku stwierdził krótko, acz ze znawstwem: „Gigant będzie grał!”
Świetnie zagrał, znajdujący się na piątej pozycji Mateusz „Kniadżajna” Kniaginin, któremu po finałowej rundzie French Touch doszedł kolejny pseudonim „Mr.-1”. Tym razem zagrał on solidny par pola.
Po pierwszej rundzie w zależności od uzyskanych wyników gracze podzieleni zostali na cztery ciekawie brzmiące kategorie: Przesiepy, Hakerzy, Bakłażany i Plankton.


Od teraz gracze będą rywalizować w tych kategoriach, od których już nie będą mogli się uwolnić. Nawet jeśli np. ktoś z kategorii Plankton zagra rundę życia, nie awansuje do wymarzonego i szacownego grona Bakłażanów. Takie zasady.
Oczywiście jest tez klasyfikacja generalna dla wszystkich- Allsiep i kategoria dla zawodowców Prosiep.

Natomiast podczas wieczornej kolacji prym wiódł bezapelacyjnie Kuba Piotrowski (80)

W piątek startuje druga runda. Kto zaatakuje, a kto pozostanie przyczajony? Okaże się już wkrótce.
Na najlepszych, w sobotę po rozegranych trzech rundach, czekać będą dorodne bakłażany.

 

 

Napisała: Kasia Nieciak – naoczny świadek wydarzeń

 

 

https://eagle2.pzgolf.pl/tournament/#/1177/livescore

 

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni