TOUR Championship!

Na ten moment kibice golfowi czekali cały rok. W słynnym East Lake Golf Club zmierzy się ze sobą 30 najlepszych golfistów sezonu. Zwycięzca wygra Puchar FedEx Cup wraz z bonusem w postaci 15 milionów dolarów.  Transmisja rusza już od czwartku, a jej partnerem jest British Motor Club – British Motor Club – Autoryzowany Dealer Jaguar Land Rover i gospodarz Strefy Kibica.

 

Obraz może zawierać: samochód, niebo i na zewnątrz

 

Wielkimi krokami zbliża się turniej będący ukoronowaniem całego sezonu najlepszej golfowej ligi świata. Na TOUR Championship nikt nie jedzie „za zasługi”, zasady są jasne: w East Lake Golf Club może zagrać jedynie 30 najlepszych golfistów całego sezonu.

Turniej jest kulminacją wszystkich mozolnie zbieranych przez cały rok punktów – wielkim finałem, jednym z najbardziej ekscytujących momentów w kalendarzu golfowym. Tutaj każde zagranie może decydować o podziale milionów dolarów. Golfowi wirtuozi, ku uciesze fanów, będą musieli wspiąć się na wyżyny swoich umiejętności.

 

 

125 najlepszych graczy po sezonie zasadniczym zagrało  w pierwszym turnieju FedEx Cup Playoffs – THE NORTHRN TRUST. 70. najlepszych zmierzyło się w zakończonym w niedzielę w Chicago – BMW Championship i tylko najlepsza 30. zagra podczas finału w East Lake, w Tour Championship!

***

Po niesamowitym zwycięstwie w Chicago, to właśnie Justin Thomas objął prowadzenie w rankingu FedEx Cup. Podczas czterech dni rywalizacji najpierw razem z Jasonek Kokrakiem wyrównał on wcześniejszy rekord (65) Medinah Country Club, następnego dnia go stracił na rzecz Hideki Matsuyamy (63), a w sobotę pobij go o dwa uderzenia, notując nieprawdopodobną rundę 61!

 

 

Tak więc w East Lake Golf Club przystąpi on do rywalizacji z wynikiem (-10), nawet bez jednego machnięcia kijem! Dwa uderzenia za nim będzie, zawzięcie goniący go podczas BMW Championship – Patrick Cantlay, a kolejny punkt dalej plasować będzie się sam Brooks Koepka! Najwyżej sklasyfikowanym Europejczykiem jest Rory McIlroy (-5)! 

W ostatecznej batalii o FedExCup zagrają również m.in.: Dustin .Johnson (-3) Justin Rose (-2), Rickie Fowler (-2), Bryson DeChambeau (E), Gary Woodland (-3), Adam Scott ( -3), Patrick Reed (-6).

 

 

Transmisje w Golf Channel Polska: czwartek, piątek 19.00-00.00/sobota 19.00-01.00/ niedziela 18.00-00.00!

Komentują: Jacek Person i Mateusz Kniaginin!

***

Atrakcje sportowe podczas Strefy Kibica zapewnią: Golfix i Target Golf 54. Partnerem niedzielnej transmisji bez grama reklam jest British Motor Club! 

W środę 21 sierpnia 0 21.00, na Facebooku Golf Channel Polska ukaże się pytanie konkursowe, gdzie wygrać można zaproszenia do Strefy Kibica, w salonie British Motor Club, mieszczącym się w Warszawie na ulicy Wawelskiej 3D.

 

***

 

Napisali w harmonijnej współpracy: Adam Tkaczyk i Kasia Nieciak

GOLF NA ŚWIECIE
Partnerzy oficjalni