Michał Bargenda. Fot. Toro Tour/ Rafa Cabrera

Michał Bargenda najlepszym amatorem turnieju Toro Tour

Michał Bargenda  wygraną w klasyfikacji amatorów zakończył turniej cyklu Toro Tour, rozegrany w Villa Padierna Golf na południu Hiszpanii.

Trzyrundowa rywalizacja zgromadziła profesjonalistów i amatorów, kobiety oraz mężczyzn. Końcowy wynik +10 pozwolił zawodnikowi z Sobieni Królewskich na zwycięstwo. Polak rozpoczął zmagania od bardzo dobrej rundy 76 (+3), kolejnego dnia powtórzył wynik, a podczas finału wykonał 77 uderzeń (+4). W klasyfikacji generalnej zajął dzielone 7. miejsce.

Pole było bardzo wymagające zarówno fizycznie jak i golfowo. Bardzo górzyste, z wąskimi dołkami, często z hazardami po obu stronach, oraz długie par 3. Dodatkowo greeny były dość szybkie, także czasami było ciężko agresywnie puttować. Ale cieszę się, że miałem okazję zagrać na tak wymagającym polu, bo pokazało mi to nad czym muszę popracować. Przed moim najbliższym turniejem będę musiał popracować nad ironami do 135m i nad lag puttingiem – podsumował swój występ „Bardżi”.

W turnieju grała też Polka, startująca już jako profesjonalistka Nicole Polivchak. Wynik +15 uplasował ją na 15. miejscu klasyfikacji generalnej i dziesiątym wśród zawodowców.

Oprócz Michała i Nicole polskie barwy reprezentował też Mariusz Konieczny, zajmując dziesiąte miejsce wśród amatorów.

Najlepszy był Irlandzki profesjonalista Ronan Mullarney. Na drugiej pozycji uplasował się Anglik Harvey Byers, a ostatnie miejsce na podium przypadło Belgowi Antoine Santarelliemu.

Toro Tour to nowa inicjatywa, która powstała w 2020 roku po ścisłym lockdownie związanym z Covid-19. Jej celem  jest zapewnienie przystępnych cenowo turniejów, które pozwolą młodym zawodnikom na trening podczas okresu zimowego i poprawienie swoich miejsc w WARG oraz w rankingach europejskich. W turniejach mogą brać udział kobiety i mężczyźni, zarówno amatorzy i profesjonaliści, co ciekawe wszyscy zawodnicy mogą wygrać nagrody pieniężne.

Więcej informacji o Toro Tour TUTAJ

Wyniki TUTAJ

Źródło: PZG/Matylda Kuna

Fot. Toro Tour/ Rafa Cabrera

 

Zredagowała: Kasia Nieciak

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni