Tom McKibbin of Northern Ireland. First round Hero Dubai Desert Classic 2023. 26 January 2023. EPA/ALI HAIDER Dostawca: PAP/EPA.

Tom McKibbin wygrywa na DP World Tour!

Tom McKibbin wychował się w tym samym klubie co Rory McIlroy. Nic dziwnego, że jednym z pierwszych gratulujących sukcesu w Porsche European Open był właśnie Rors.

Holywood

To Rory umieścił północnoirlandzki Holywood Golf Club na golfowej mapie świata. Tom McKibbin kontynuuje rozsławianie tego miejsca. 20-latek wykazał się stalowymi nerwami, wygrywając w Hamburgu swój pierwszy tytuł DP World Tour. Rory pospieszył z gratulacjami. Pytany jak dobrze zna młodszego kolegę, odpowiadał:

„Bardzo dobrze. Dziś rano oglądałem każdy strzał. Cieszę się jego szczęściem. Jak na 20 lat wykazał się tak dużym opanowaniem. Wszyscy wiedzieliśmy jaki ma potencjał, ale myślę, że przebicie się i wygranie po raz pierwszy w wieku 20 lat, pokazuje, że ma przed sobą świetlaną przyszłość”.

McIlroy mówił tak po frustrującym dla niego dniu w Muirfield Village. Współprowadząc Memorial Tournament po 54 dołkach, nie miał najlepszej niedzieli. Zanotował siedem bogeyów, wypadając z rywalizacji i kończąc cztery strzały za zwycięzcą – Viktorem Hovlandem.

Rory chwali młodszego kolegę

Mimo rozczarowania swoją grą, nie szczędził pochwał kolegi, którego zna od wielu lat.

„Jestem z niego bardzo dumny. Znam go, odkąd skończył 10 lat. Zobaczyć jego postępy, zobaczyć, gdzie jest dzisiaj i jak odnosi pierwsze zwycięstwo w Europie, było naprawdę fajne. ”

Debiutant w lidze, który rozpoczął tydzień na 335. miejscu na świecie, zakończył w wielkim stylu z birdie na ostatnim dołku.

„Tak, to był dobry dzień. Byłem w dobrej grupie z Jordanem i Davidem, więc było całkiem fajnie. Po prostu miło było tam wyjść i zagrać naprawdę, naprawdę fajną rundę. Nauczyłem się, że jestem wystarczająco dobry, aby wygrywać. Zawsze myślałem, że jestem, ale udowodnienie tego dzisiaj było czymś wyjątkowym. Myślę, że nauczyłem się wiele z niepowodzeń i nieprzechodzonych jednym uderzeniem cutów”.

McKibbin mówił także o roli, jaką Rors odegrał do tej pory w jego karierze:

„Prawdopodobnie nie byłoby mnie tu teraz, gdyby nie pomógł mi po drodze. Był dla mnie niesamowity. Miałem wielkie szczęście, że spędziłem z nim dużo czasu”.

Tom zdradził, że Rory wysłał mu wiadomość z gratulacjami jeszcze przed rozpoczęciem własnej rundy finałowej w Memorial Tournament.

„Powiedział 'dobra robota’ i że jest ze mnie bardzo dumny, i że oglądał to w telewizji. Więc to było całkiem fajne. Muszę z nim zagrać kilka razy, przeszukać jego mózg i zapytać go o różne rzeczy. Zdecydowanie bardzo mi pomógł.“

Dwa uderzenia za zwycięzcą finiszowali: Francuz Julein Guerrier i reprezentanci gospodarzy – Marcel Siem i Max Kieffer.

leaderboard

Urodzinowy Gradi

W Hamburgu debiutował Mateusz Gradecki. Po przejściu pierwszego cuta na DP World Tour w ubiegłym tygodniu w KLM Open – tym razem bez swojego kolegi Adriana Meronka również zaliczył cut. Po raczej niezbyt udanej pierwszej rundzie 80, Mateusz wykręcił  w piątek piąty wynik dnia 70, trafiając dokładnie w punkt odcięcia. W sobotę dołożył rundę 72. W niedzielę obchodził urodziny i finiszował wynikiem 75, kończąc na miejscu T44.

Nasza redakcja zapytała Mateusza, jak świętował urodziny i jakie ma najbliższe plany:

„Urodzinowo po rundzie zostaliśmy w hotelu. Była Karola, Tata i Nick, był szampan i kolacja. Dzisiaj już jesteśmy w Hiszpanii. Od czwartku gram tutaj turniej Challenge Tour. Potem będę miał przerwę i wracam turniejem w Monachium – BMW International Open.

W tym tygodniu

Zapraszamy na turnieje Ladies European Tour i DP World Tour – Volvo Car Scandinavian Mixed oraz na LPGA Tour – ShopRite LPGA Classic Presented by Acer.

W Szwecji wystąpi duńsko-polska para – Smilla Sønderby i caddie Mikołaj Kniaginin.

 

Czwartek, 8 czerwca:

DP World Tour: Volvo Car Scandinavian Mixed – runda 1 (LIVE) 13:00 – 18:00

Piątek, 9 czerwca:

DP World Tour: Volvo Car Scandinavian Mixed – runda 2 (LIVE) 13:00 – 18:00

LPGA Tour: ShopRite LPGA Classic Presented by Acer – runda 1 (LIVE) 18:00 – 21:00

Sobota, 10 czerwca:

DP World Tour: Volvo Car Scandinavian Mixed – runda 3 (LIVE) 13:30 – 18:00

LPGA Tour: ShopRite LPGA Classic Presented by Acer – runda 2 (LIVE) 22:30 – 1:30

Niedziela, 11 czerwca:

DP World Tour: Volvo Car Scandinavian Mixed – finał (LIVE) 13:30 – 18:00

LPGA Tour: ShopRite LPGA Classic Presented by Acer – finał (LIVE) 20:00 – 23:00

Komentują:

Scandinavian Mixed: Jacek Person i Mateusz Kniaginin

LPGA Classic: Krzysztof Rawa i Wojtek Nowakowski

 

Zapraszamy.

 

Napisała: Kasia Nieciak

GOLF NA ŚWIECIE
Partnerzy oficjalni