Tom Hoge. winning the AT&T Pebble Beach Pro-Am. Pebble Beach Golf Links in Pebble Beach, California, USA, 06 February 2022. EPA/MICHAEL FIALA Dostawca: PAP/EPA.

Tom Hoge najlepszy na Pebble Beach

Ponad jedenaście lat zmagań w zawodowym golfie zajęło mu dojście do punktu, kiedy może tytułować siebie zwycięzcą na PGA TOUR. Stało się to akurat na legendarnym Pebble Beach Golf Links, podczas AT&T Pebble Beach Pro-Am! 32-letni Tom Hoge rozegrał nerwowe dziewięć pierwszych dołków rundy finałowej i bezbłędną drugą dziewiątkę, pokonując faworyta publiczności – Jordana Spietha.

Przystępując do niedzielnego finału był dumnym współliderem turnieju, razem z Beau Hosslerem i Andrew Putnamem. Po pierwszym birdie, na czwartym dołku, przeżył chwilowy kryzys w postaci soczystego doubla na piątce, po zagraniu do bunkra przed greenem, a stamtąd za green do roughu.

Szybko to nadrobił, trafiając dwa birdie z rzędu na kolejnych dwóch dołkach, by na ósemce zafundować sobie bogeya, który na szczęście dla niego okazał się tym ostatnim.

Druga dziewiątka była popisem bezbłędnej gry, a jego gra ironami była wręcz wyborna.

Zyskał 2.3 uderzenia w statystyce trafiania na green, trafiając każdy z nich! Ustrzelił cztery birdie i notując wyważony par na słynnej osiemnastce, przypieczętował dwupunktową wygraną.

Zajmujący drugie miejsce Jordan Spieth był znowu tym klasycznym Jordanem, którego tak lubimy oglądać. Popisywał się  porywającym golfem, będąc po drodze wszędzie, w tym nad przepaścią – dosłownie i w przenośni.

W sobotę wykonał mrożące krew w żyłach zagranie znad krawędzi klifu na ósmym dołku, notując rundę dnia 63, zawierającą eagla, bogeya i osiem birdie!

Niedzielna runda 69 nie wystarczyła na trzynaste zwycięstwo PGA TOUR trzykrotnego triumfatora wielkoszlemowego, który przystępując do niedzielnej rozgrywki miał tylko jedno uderzenie straty do liderów, wraz z Patrcickiem Cantlayem i Joelem Dahmenem.

Od 2013 roku Jordan najwięcej razy w historii kończył turnieje PGA TOUR na miejscu drugim. Teraz jeszcze wyśrubował ten rekord.

Podium zamknął Beau Hossler (-16), na miejscu czwartym uplasowali się Patty Ice i Troy Merritt. Dahmen i Putnam spadli na miejsce szóste, gdzie dołączył do nich Anglik Matt Fitzpatrick.

www.pgatour.com/leaderboard.html

W turnieju Pro-Am, finiszując z wynikiem -33, najlepszy okazał się duet Taylor Moore & Kyle Adams. Na drugim miejscu, z uderzeniem straty był team Doc Redman i aktor Michael Pena, a trzeci z kolejnym punktem straty Mackenzie Hughes i były quarterback z NFL – Alex Smith.

www.pgatour.com/competition/2022/at-t-pebble-beach-pro-am/amateur-leaderboard.

Bill Murray, grający tradycyjnie z D.A. Pointsem, co prawda nie przeszedł przez cut, ale jak zwykle i tak był gwiazdą turnieju.

Tom Hoge do tej pory zwyciężał raz, na Canadian Tour, w 2011 roku podczas Canadian Tour Players Cup, kiedy rozpoczynał swoją profesjonalną karierę, w swoim zaledwie drugim starcie liczonym do rankingu OWGR.

Nie był zbyt znany.

Za swoją drugą zawodową wygraną zainkasował sympatyczne $1,566,000, 500 punktów FedExCup i przesunął się na drugie miejsce w rankingu PGA TOUR. 36 punktów OWGR teleportowało go po raz pierwszy do TOP 50 rankingu światowego, z miejsca 68 na 39! Pomiędzy pierwszym, a drugim zwycięstwem rozegrał 285 turniejów, notując dobrze wróżącą passę – dwóch miejsc w TOP 5 w  ostatnich czterech startach, w tym drugie miejsce w The American Express, kilka tygodni temu.

*

W tym tygodniu jesteśmy na Ras al Khaimah Classic z udziałem Adriana Meronka oraz najgłośniejszym turnieju roku – WM Phoenix Open, z obrońcą tytułu – Brooksem Koepką, który rok temu zwyciężał po raz drugi w Phoenix.

golfchannel.pl/?news=brooks-i-dj

 

 

 

Czwartek i piątek

Ras Al Khaimah Classic  R1 i R2  19:00-21:00 – RELIVE

Waste Management Phoenix Open  R1 i R2 21:00-01:00 – LIVE

Sobota

Ras Al Khaimah Classic R3  10:00-14:00 – LIVE

Waste Management Phoenix Open  R3 20:30-00:30 – LIVE

Niedziela

Ras Al Khaimah Classic R4 09:30-13:30 – LIVE

Waste Management Phoenix Open R4 20:00-00:00 – LIVE

Komentuje: Jacek Person

Zapraszamy! 

 

Napisała: Kasia Nieciak

GOLF NA ŚWIECIE
Partnerzy oficjalni