Tom Kim of South Korea. 2022 Presidents Cup. Quail Hollow Club in Charlotte, North Carolina, USA, 20 September 2022. EPA/TANNEN MAURY Dostawca: PAP/EPA.

🚂 Tom Kim zdobywa drugie trofeum PGA TOUR!

Tom Kim ma ostatnio bardzo dobre notowania. Najpierw na swoje pierwsze zwycięstwo PGA Tour zaczekał aż do ostatniego turnieju niedawno zakończonego sezonu, później wyczyniał cuda w swoim debiutanckim Presidents Cup, a teraz w swoim pierwszym turnieju aktualnego sezonu PGA TOUR, sięgnął po drugą wygraną! Wszystko to w wieku skromnych dwudziestu lat!

www.pgatour.com/leaderboard

 

W ostatniej rundzie Shriners Children’s Open z rozgrzanym do czerwoności Patrickiem Cantlayem przez większość dnia na prowadzeniu, Koreańczyk zanotował fantastyczne 66 uderzeń, kończąc tydzień z wynikiem -24, bez nawet jednego bogey’a!

Zwycięstwo czyni go drugim najmłodszym dwukrotnym zwycięzcą PGA Tour od czasów Ralpha Guldahla w 1932 roku i najmłodszym dwukrotnym zwycięzcą międzynarodowym od 1900 roku. Ostatnim graczem, który dwukrotnie wygrał przed swoimi 21. urodzinami, był… Tiger Woods.

„Pracowałem naprawdę ciężko, a mój zespół dawała z siebie wszystko. Jestem po prostu bardzo wdzięczny. Mam szczęście, że mogę to robić. Dobrze bawię się, grając na PGA Tour. To jest niesamowite.”

 

golfchannel.pl/?news=presidents-cup

 

Patrick Cantlay – były zwycięzca Shriners, grał tego dnia fantastycznie. Trafił osiem birdie, a wkraczając na osiemnaste tee notował już -5 w niedzielnej rundzie. On i Kim byli w tym momencie liderami turnieju. Wtedy nastąpiła katastrofa. Cantlay zagrał w chaszcze na lewo od fairwaya. Jego próba wybicia nie udała się i wciąż był w tarapatach. W końcu postanowił zadeklarować piłkę jako nie do zagrania. Cała historia zakończyła się dla niego potrójnym bogeyem, przegraną w turnieju i zajęciem drugiego miejsca, w dodatku współdzielonego z Matthew NeSmithem!

„Miałem dużo szczęścia na osiemnastce. Nie mam zamiaru kłamać, Patrick grał świetnie i to był zaszczyt walczyć z nim” – powiedział obecnie najbardziej znany miłośnik „Thomas the Tank Engine”.

Kim jest w nieustannym błysku fleszy odkąd pokazał się na światowej scenie golfowej, zajmując trzecie miejsce w na lipcowym Scottish Open – turnieju Rolex Series współorganizowanym przez DP World Tour i PGA TOUR. Chwilę później zapewnił sobie członkostwo na PGA Tour po niesamowitym debiutanckim sezonie i wygraniu w Wyndham Championship, gdzie ostatniego dnia wykręcił rundę 61. Ubiegły sezon zakończył na 35 pozycji, a obecnie jest trzeci w rankingu FedEx Cup!

golfchannel.pl/?news=tom

Miejscem czwartym w turnieju Shriners Children’s Open podzielili się: wściekle atakujący Tom Hoge – który popisał się rundą 64 i awansem o osiem pozycji w klasyfikacji, lider na półmetku i trzeci po 54 dołkach – Chilijczyk Mito Pereira i kolejny pan Kim w czołówce – S.H. Kim.

 

*

W tym tygodniu zapraszamy do Japonii na ZOZO Championship i na legendarną Valderramę – na Estrella Damm N.A. Andalucía Masters, gdzie zagra też Adrian Meronk.

 

 

 

 

 

Zestawienie naszych transmisji na w tym tygodniu:

 

Czwartek i piątek

 DP World Tour: Estrella Damm N.A. Andalucía Masters – runda 1 i 2 (RE-LIVE) 18:00 – 20:00

PGA TOUR: The ZOZO Championship – runda 1 i 2 (RE-LIVE) 20:00 – 23:00

Komentuje: Jacek Person.

Sobota i niedziela 

Estrella Damm N.A. Andalucía Masters – runda 3 i 4 (LIVE) 13:30 – 18:00

Komentują: Krzysztof Rawa i Mateusz Kniaginin.

 The ZOZO Championship – runda 3 i 4 (RE-LIVE) 19:00 – 23:00

Komentuje: Jacek Person.

 

Napisała: Kasia Nieciak

GOLF NA ŚWIECIE
Partnerzy oficjalni