Tiger Woods and caddie Joe LaCava. Fifth hole 2020 Masters Tournament at the Augusta National Golf Club in Augusta, Georgia, USA, 14 November 2020. EPA/ERIK S. LESSER Dostawca: PAP/EPA.

Tiger trenuje w Auguście!

Według wielu raportów opublikowanych we wtorek, Tiger Woods trenuje w Augusta National. To nie oznacza jeszcze, że na pewno zagra w rozpoczynającym się w przyszły czwartek Masters, jednak daje bardzo dużą nadzieję.

Pięciokrotny zwycięzca Masters przybył do Augusta National we wtorek, ze swoim synem Charliem.

Wcześniej tego dnia media społecznościowe opublikowały informacje, które pokazały, że prywatny odrzutowiec Woodsa leci do Augusty. Konto na Twitterze, należące do firmy zajmującej się fotografią lotniczą Eureka Earth, zamieściło również zdjęcie samolotu z logo Fundacji TGR, podczas lądowania na lotnisku w Auguście.

https://twitter.com/TWlegion/status/1508804566871072774?s=20&t=ERmnZm3brYKd9a7I2XqgqQ

Był też film i zdjęcia z płyty lotniska.

Sports Illustrated poinformował, że Tiger razem z Charliem planowali we wtorek rozegrać rundę treningową, wraz z bliskim przyjacielem rodziny – Justinem Thomasem.

Masters byłby pierwszym oficjalnym startem Woodsa w turnieju PGA TOUR, od czasu wypadku samochodowego, w lutym 2021 roku, który prawie doprowadził do amputacji prawej nogi.

golfchannel.pl/?news=tiger-ranny

Już w grudniu 2021 roku Tiger z Charliem zajął drugie miejsce w turnieju PNC Championship, jednak jak dobrze pamiętamy jeździł tam wózkiem golfowym.

Trzy tygodnie temu wziął udział w ceremonii wprowadzenia go do World Golf Hall of Fame, która podobnie jak PNC Championship, pokazywana była też na antenie Golf Channel Polska. 

Powrót Tigera właśnie na Augusta National wydawał się wcale nie tak oczywisty, ze względu na pagórkowaty teren pola. Pierwsze spekulacje rozgorzały w chwili, kiedy nazwisko Tygrysa pozostało w kategorii „Masters Field” zamiast w kategorii „Past Champions Not Playing”.

Ostatnio w mediach społecznościowych pojawiły się filmy, kiedy grał „na piechotę” w swoim rodzinnym Medalist Golf Club na Florydzie, z caddym Joe LaCavą.

Zanim zapadnie ostateczna decyzja o udziale w Masters, Tiger testuje czy jest w stanie wytrzymać trudy chodzenia podczas turnieju, rozgrywanego w pagórkowatym terenie Augusta National. Nie mógł on nawet uczestniczyć w kolacji mistrzów na zeszłorocznych mistrzostwach, które odbyły się niecałe dwa miesiące po jego wypadku, po którym groziła mu nawet amputacja prawej nogi. Zwyciężał tam Hideki Matsuyama.

Od czasu swojego debiutu w 1995 roku, z powodu różnych kontuzji Tiger opuścił Masters zaledwie cztery razy, w latach 2014, 2016, 2017 i 2021 roku. W trakcie debiutu w Auguście grał jeszcze jako amator, dzięki zwycięstwu w 1994 U.S. Amateur. 19-letni student pierwszego roku w Stanford, zajął wówczas 41 miejsce i był tam najlepszym amatorem, który oprócz fantastycznej gry, popisał się najdłuższą średnią odległością na jaką posyłał piłkę z tee.

W 2019 roku Tiger Woods wygrywał w Auguście po raz piąty, wracając do golfa w 2018 roku, po czwartej operacji kręgosłupa. Wtedy też wydawało się niemożliwe, że kiedykolwiek wróci do gry.

W lutym 2021 roku przeżył ciężki wypadek samochodowy, świeżo po piątej operacji kręgosłupa. Ostatnio grał tam w 202o roku, podczas pierwszego w historii listopadowego Masters, w którym triumfował Dustin Johnson. Tiger zajął wówczas miejsce T38.

Jest duża szansa, że zagra tam również w 2022 roku.

https://twitter.com/TWlegion/status/1508930460713369607?s=20&t=QeDV-38rXf9ba4xEAwJMPw

Napisała: Kasia Nieciak

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni