Thomas mistrzem krótkiej gry!

Zakończyła się 6. edycja turnieju PGA Polska Short Game Championship by Winterhalter. Tegorocznym zwycięzcą został Thomas Bosco-Cwiok. Na drugim miejscu wśród Pro uplasował się Max Sałuda, a trzecie miejsce zdobył Grzegorz Zieliński. Wśród amatorów zwyciężył Jacek Piłko. Drugie miejsce zajął Mikołaj Halicki, a na trzecim miejscu uplasował się Konrad Zygarski.
Thomas tak opisywał swoje wrażenia: „To była fantastyczna zabawa i świetnie zorganizowany turniej. Dobra pogoda i fajne pole też pomogły! Bardzo dobrze dobrane formaty – kwalifikacja stroke play i finał match play. Grałem bardzo dobrze cały dzień. Cieszy mnie to ponieważ z braku czasu nie trenuję dużo, ale kiedy dobrze się bawisz, łatwej mieć dobry wynik. Na pewno zagram też za rok!”

Podczas rozgrywek czterokrotnie trafiano Hole in One! Pierwszy, na dołku nr 1. należał do Oskara Zaborowskiego.

 

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba, ludzie stoją, niebo, drzewo, golf, na zewnątrz i przyroda

 

Kolejny, tym razem na dołku numer dwa trafił Max Sałuda.

 

Obraz może zawierać: 1 osoba, uśmiecha się, stoi, niebo, drzewo, na zewnątrz i przyroda

 

Również na drugim dołku Hole in One zagrał Kuba Ossowski. Ostatni natomiast, na szóstce należał do Adriana Kaczały.

W rozgrywkach wzięło udział 12 zawodowców i 12 amatorów. Po dwóch rundach stroke play wyłoniona została drabinka kwalifikacyjna. Następnie zawodnicy rozegrali dwie rundy match play.

Turniej tradycyjnie rozegrany został na Golf Park Józefów, 6-dołkowym polu, które doskonale nadaje się do sprawdzenia umiejętności krótkiej gry. Obiekt znajduje się na malowniczym terenie, należącym do kompleksu Holiday Inn Warszawa Józefów, zaledwie 20 km od centrum Warszawy.

W bieżącym roku pula nagród wynosiła 10.000 zł, której głównym fundatorem była firma Winterhalter. Amatorzy otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe ufundowane przez firmę Winterhalter, Golf Park Józefów oraz PGA Polska.

Dziękujemy Gospodarzowi turnieju – Golf Park Józefów oraz głównemu sponsorowi – firmie Winterhalter.

 

Źródło: PGA Polska

Wrażenia relacjonował: Thomas Bosco-Cwiok,

Wrażenia Tomka spisała: Kasia Nieciak

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni