Capital One’s The Match: Champions for Charity. Grafika: PGA TOUR

Capital One’s The Match: Champions for Charity

Już w niedzielę Tiger Woods i Phil Mickelson znów zmierzą się w pojedynku na szczycie, podczas Capital One’s The Match: Champions for Charity. Tym razem towarzyszyć będą im dwie legendy futbolu amerykańskiego – Peyton Manning i Tom Brady i tym razem będzie to pojedynek charytatywny. Tiger zagra w parze z Manningiem, a Phil z  Bradym.

 

https://twitter.com/PGATOUR/status/1264329511010578432?s=20

 

Wydarzenie w pewnym sensie może być traktowane jako rewanż za pierwszą odsłonę – Capital One’s THE MATCH Tiger vs Phil, rozegranego 24 listopada 2018 roku, na ekskluzywnym Shadow Creek Golf Course, gdzie po trwającej 18 dołków batalii potrzebna była jeszcze aż trzyczęściowa dogrywka, w trakcie której zawodnicy w świetle reflektorów zmagali się z przygotowanym specjalnie na tą ewentualność 84 – metrowym dołku. Ostatecznie, 10 milionów dolarów trafiło na konto Mickelsona, który raczej nie był wówczas faworytem.

 

 

Tym razem gra toczyć będzie się o taką samą kwotę, jednak cała suma przeznaczona będzie na cele charytatywne związane z pandemią koronawirusa. Beneficjentami będą m.in.: Direct Relief, American Red Cross, Save Small Business, ALL IN Challenge.

 

 

Capital One’s The Match: Champions for Charity jest firmowany przez PGA TOUR, a rozegrany zostanie w Medalist Golf Club na Florydzie. To niezwykle długie i piekielnie trudne pole, liczące po dodaniu w 2015 roku tzw. Tiger Tees aż 7,571 jardów, czyli 6.923 metrów! Jest ono znane jako baza treningowa dla bardzo wielu graczy PGA TOUR, w tym Rickiego Fowlera, Justina Thomasa i oczywiście  Tigera Woodsa. Oryginalny projekt stworzony został w 1995 roku przez duet legend – Pete Dye-Greg Norman, będąc zarazem ich pierwszym  wspólnym dziełem. Renowacja odbyła się pod okiem Bobby Weed Golf Design.

W 2011 roku Tiger ustanowił rekord pola, w postaci 62 uderzeń. Rok później rezultat ten wyrównany został przez Rickie Fowlera. Wyniki te ustanowione zostały jednak z Championship Tees, liczących 7.242 jardy. Rekord z Tiger Tees należy również do Rickiego i wynosi 66 uderzeń.

 

 

Capital One’s The Match: Champions for Charity rozegrany zostanie w dwóch różnych formatach. Na początek będzie to bezstresowy Four-Ball(Best Ball). Na drugiej dziewiątce gracze przejdą na „nieco” trudniejszy Modified Alternate Shot, gdzie każdy zagra swój drive, następnie gra odbywać będzie się na zmianę jedną piłką, po wybraniu lepszej piłki w drużynie.

 

 

Mecz transmitowany będzie przez CNN International, a więc będzie dostępny dla polskich widzów. Golf Channel Polska również wspiera Capital One’s The Match: Champions for Charity. 

 

Transmisja na CNN International rozpoczyna się o 21.00.

 

***

TIGER I PAYTON GÓRĄ

1 UP zwyciężyła drużyna Tigera Woodsa i Paytona Manninga, której do wygranej wystarczył par na osiemnastym greenie. Podczas meczu zebranych zostało 20 milionów na cele charytatywne związane z walką z COVID-19. Phil Mickelson & Tom Brady przegrywając w pewnym momencie 3 DOWN rzucili się w końcówce do odrabiania strat, walcząc na osiemnastce o dogrywkę.

Gratulacje dla obu drużyn za wspaniałą walkę i zebranie ogromnych pieniędzy dla fundacji charytatywnych!

 

 

Pisemna relacja wkrótce na stronie golfchannel.pl 

 

***

 

Relacja z pierwszego Capital One’s THE MATCH – Tiger vs Phil jest TUTAJ

 

Napisała: Kasia Nieciak

GOLF NA ŚWIECIE
Partnerzy oficjalni