Tiger vs Phil! Capital One’s The Match tylko w Golf Channel Polska!

Przed nami wydarzenie niezwykłe. Jedyny taki pojedynek, w którym zmierzą się dwaj golfowi herosi. Tiger Woods vs Phil Mickelson, w Las Vegas, na nieprawdopodobnym Shadow Creek Golf Course, o 9 milionów dolarów! Zwycięzca zgarnia wszystko.

Wspólnie wygrali 19 turniejów wielkoszlemowych i 122 tytuły PGA TOUR. Za nimi dwie dekady dzikiej rywalizacji, w której, jakby na to nie patrzeć, to Tygrys występował w roli dominatora, tak naprawdę powstrzymując Phila przed rozkoszowaniem się byciem najlepszym golfistą świata.

Mimo, że tych dwóch zupełnie genialnych graczy rywalizowało ze sobą przez znakomitą większość swoich karier, jednocześnie zawsze się szanowali, a nawet na swój sposób lubili. Od pewnego czasu można wręcz zaryzykować stwierdzenie, że te dwie ikony światowego golfa przyjaźnią się, co było szczególnie dobrze widoczne podczas dwóch ostatnich edycji Ryder Cup i ostatniego Presidents Cup, gdzie Tygrys pełnił honory wicekapitana.

To właśnie demon krótkiej gry – Philip Alfred Mickelson pomagał Tigerowi wyjść z krótkotrwałej acz bolesnej zapaści w tym aspekcie gry i ataku „chipping yips”, które trapiły Tygrysa w 2015 roku, podczas jednego z wielu swoich powrotów do gry. Tiger z kolei bardzo intensywnie dopingował Mickelsona, podczas odbywającego się w marcu tego roku  WGC-Mexico Championship, niestrudzenie wysyłając mu każdego wieczoru motywująco – wspierające smsy.

Wzajemny trud nie poszedł na marne. 42-letni Tiger we wrześniowym Tour Championship zdobył swoje 80 zwycięstwo na PGA TOUR i jak za najlepszych lat błyszczał fantastyczną krótką grą.

 

 

Jeszcze wcześniej, Mickelson dopingowany przez Tigera Woodsa i prawdopodobnie każdego kibica golfa na tej planecie, po ponad czterech latach od genialnego triumfu w Muirfield, sięgnął w wieku 47 lat po 43 zwycięstwo na PGA TOUR!

 

 

Panowie walczą o nieprawdopodobną sumę pieniędzy. Oczywiście spora ich część powędruje na cele charytatywne. Phil planuje głównie zasilić konta: Las Vegas Shriners i Children of the 58 Fund – wspierającą edukację dzieci, które straciły rodziców w makabrycznej strzelaninie podczas festiwalu country w Las Vegas, 1 października 2017 roku. Tiger planuje wspomóc Tiger Woods Foundation i lokalne organizacje charytatywne.

Ponieważ będziemy w Las Vegas, oprócz puli dla zwycięzcy osiemnastodołkowego meczu, oczywiście będzie też mnóstwo dodatkowych zakładów pomiędzy głównymi bohaterami, w których fundusze pochodzić będą z „prywatnych kieszeni” zakładających się śmiałków.

Pojedynek jest wydarzeniem niepowtarzalnym, dlatego potrzebuje nadzwyczajnej oprawy. Wśród komentatorów usłyszymy i zobaczymy np. zacnego przedstawiciela NBA Hall of Fame – „Sir” Charlesa Barkleya, którego wspierać będzie inny pasjonat golfa – Samuel L. Jackson, a także Ernie Johnson – znany m.in. z prowadzenia magazynu NBA on TNT. Pojawią się również takie sławy jak: aktor Peter Jacobson oraz golfiści Darren Clarke i Pat Perez.

Główni bohaterowie zaopatrzeni zostaną w specjalne mikrofony, dzięki którym będziemy mogli słyszeć ich rozmowy, oraz wymianę myśli i wrażeń na linii zawodnik – caddy. Na pojedynek ten nie można kupić biletów, ponieważ publiczność w klasycznym tego słowa znaczeniu nie jest przewidziana. Jedynymi osobami, które się pojawią na wydarzeniu będą: dwaj główni aktorzy spektaklu, ekipa filmowa, sponsorzy, obsługa wydarzenia i VIP-y.

Pole, na którym rozegrany zostanie pojedynek, to również supergwiazda pośród obiektów golfowych. Zaprojektowane przez Toma Fazio pole wybudował, jak wieść niesie – kosztem 60 milionów dolarów, magnat ruletki – Steve Wynn. Przy jego tworzeniu przemieszczono trzy miliony kwadratowe jardów pustynnego podłoża, rozmieszczonego następnie na obrzeżach pola w formie specjalnego wału – blokującego możliwość zaglądania tam przez osoby postronne. Zasadzono około 21 000 drzew w ponad 200 gatunkach, rozmieszczonych w taki sposób, że każdy dołek jest osobnym światem, z którego nie da się zobaczyć innych dołków.

Po tych oraz wielu innych spektakularnych czynnościach, Shadow Creek Golf Course otwarto jako jedno z najbardziej ekskluzywnych pól golfowych na świecie, w 1989 roku. Na polu znajdziemy jeziora, wodospady, wzniesienia, skały, strumienie, egzotyczne ptaki i wszystko co tylko podpowie nam fantazja! Wszystkich tych doznań możemy doświadczyć po wniesieniu zupełnie niewygórowanej opłaty Green Fee, w postaci $500. Otrzymamy wtedy oprócz możliwości gry również melexa, caddiego, któremu po grze zwykle daje się napiwek przynajmniej w kwocie $75 oraz w gratisie komplet kijów, jeśli tylko będą takowe potrzebne.

 

 

***

Zapraszamy na Capital One’s The Match!

Nasza relacja z Las Vegas nie będzie przerywana reklamami, dzięki Partnerowi Transmisji – Audi City Warszawa.

Start: piątek, 23 listopada, 20:00.

Komentują: Jacek Person i Mateusz Kniaginin.

 

Będzie się działo! 🔥

 

Napisała: Kasia Nieciak

GOLF NA ŚWIECIE
Partnerzy oficjalni