PGA West. Fot. Marek Sowa

THE AMERICAN EXPRESS

PGA TOUR  z Hawajów przenosi się do Kalifornii, na The American Express, klasycznie rozgrywany na trzech różnych polach, zlokalizowanych w pustynnej Dolinie Coachella.

 

Czwartek i piątek:

Abu Dhabi HSBC Championship – runda 1 i 2 (RE-LIVE) 19:00 – 22:00

The American Express – runda 1 i 2 (LIVE) 22:00 – 00:30

Sobota i niedziela:

Abu Dhabi HSBC Championship – runda 3 i 4 (LIVE) 10:00 – 14:00

 The American Express – runda 3 i 4 (LIVE) 21:00 – 00:30

Komentuje: Jacek Person

 

W czwartek od 22.00, gościem w studio komentatorskim będzie Marek Sowa,

Przewodniczący Rady Nadzorczej Golf Channel Polska i członek klubu PGA West

 

Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba, trawa i pole golfowe

 

*

 

 

Rok temu z powodu pandemii i tego, że turniej nie odbywał się z udziałem amatorów, gra toczyła się tylko na dwóch polach. Teraz wszystko wróciło na dawne tory.

Przez pierwsze trzy dni rywalizacja toczyć będzie się równolegle na polach: Nicklaus Tournament Course at PGA West, La Quinta Country Club i Stadium Course at PGA West. Natomiast runda finałowa, tradycyjnie odbędzie się tylko na polu głównym – legendarnym PGA West Stadium Course, zaprojektowanym przez genialnego Pete’a Dye’a i zlokalizowanym w słynnym kurorcie – La Quinta.

 

 

Na Stadium Course zlokalizowany jest prawdopodobnie najgłębszy bunkier świata.

 

https://twitter.com/PGATOUR/status/1483845458745122817?s=20

 

W 2020 roku zwyciężał Andrew Landry. Dwa lata po tym jak przegrał w tym samym miejscu w dogrywce z Jonem Rahmem, tym razem triumfował, z dwoma uderzeniami przewagi nad Meksykaninem Abrahamem Ancerem. Andy prowadził z ogromną przewagą sześciu uderzeń nad Ancerem i Scottie Schefflerem, po trafieniu krótkiego putta na dwunastym greenie. Później zaliczył bogeye na kolejnych trzech dołkach, podczas gdy grający dwie grupy przed nim Ancer atakował, trafiając birdie na dołkach 14, 16 i 17. Na trzy dołki przed końcem okazało się, że Landry i Ancer remisują. W tym krytycznym momencie, niedawny lider zdołał jakimś cudem opanować nerwy i przystąpił do kontrataku, grając fantastycznie trzy ostatnie dołki i uzyskując tam par i dwa birdie na koniec.

Landry zdecydowanie nie był faworytem turnieju, przystępując do niego po niezbyt udanym początku sezonu, gdzie w ośmiu turniejach przeszedł przez cut tylko raz. Było to jego drugie zwycięstwo PGA TOUR, po wygranej w Valero Texas Open z 2018 roku, gdzie również triumfował z dwupunktową przewagą, nad dwoma graczami, wśród których znaleźli się Amerykanie Trey Mullinax i Sean O’Hair.

 

 

Obrońcą tytułu będzie Si Woo Kim, który rok temu trafił birdie na dwóch z trzech ostatnich dołków i wygrał z jednym uderzeniem przewagi nad szalejącym tego dnia Patrickiem Cantlayem, awansując z 96 na 48 miejsce na świecie.  Na karcie nie zapisał nawet jednego bogeya, za to pojawiło się aż osiem birdie. Drugie miejsce zajął Patrick Cantlay, grający rekordowe 61 uderzeń. Trzeci był Australijczyk – Cameron Davies.

Było to jego pierwsze  25-latka, od czasu historycznej wygranej w THE PLAYERS w 2017 roku, gdzie jako 21-latek został najmłodszym triumfatorem w historii tego turnieju. Od tego czasu wystąpił aż 102 razy, czekając na triumf na PGA West.

 

 

Podobnie jak przed rokiem gospodarzem turnieju będzie mistrz PGA Championship – Phil Mickelson. W pierwszych trzech rundach zagra on razem z Rickiem Fowlerem. 

 

 

W Kalifornii pojawi się trzynastu graczy z TOP 50 rankingu światowego:

 • 1. Jon Rahm
 • 4. Patrick Cantlay
 • 13. Scottie Scheffler
 • 16. Tony Finau
 • 20. Abraham Ancer
 • 24. Sungjae Im
 • 25. Patrick Reed
 • 30. Matthew Wolff
 • 35. Phil Mickelson
 • 36. Will Zalatoris
 • 38. Corey Conners
 • 43. Justin Rose
 • 48. Christiaan Bezuidenhout

Faworytem rankingu Power Rankings jest Jon Rahm.

 

Zagrają również m.in. Davis Love III, Richy Werenski, Graeme McDowell, Francesco Molinari, Jason Dufner, Nick Watney, Jimmy Walker, Danny Lee, Harry Higgs, Rory Sabbatini, Camilo Villegas, Bill Haas, Gary Woodland, Luke Donald, Aaron Rai, Justin Rose, Jason Day. 

 

 

The American Express i Abu Dhabi HSBC Championship w Golf Channel Polska

 

Czwartek i piątek:

Abu Dhabi HSBC Championship – runda 1 i 2 (RE-LIVE) 19:00 – 22:00

The American Express – runda 1 i 2 (LIVE) 22:00 – 00:30

Sobota i niedziela:

Abu Dhabi HSBC Championship – runda 3 i 4 (LIVE) 10:00 – 14:00

 The American Express – runda 3 i 4 (LIVE) 21:00 – 00:30

Komentuje: Jacek Person

 

Zapraszamy!

 

Napisała: Kasia Nieciak

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni