European Ladies’ Team Shield Championship. Fot. Tomek Wiśniewski

Polki w European Ladies’ Team Shield Championship

Reprezentantki Polski w środę rozpoczęły rywalizację w European Ladies’ Team Shield Championship. Turniej odbędzie się w Costa Navarino w Grecji. 

 

Livescoring TUTAJ

Zapowiedź turnieju

 

Maja Ambroziak (Mazury G&CC), Kleopatra Kozakiewicz (Kalinowe Pola GC), Matylda Krawczyńska (Śląski KG) i Martyna Muchajer (Gorzowski KG Zawarcie) pod opieką trenera kadry narodowej Tomasza Wiśniewskiego trenują powalczą w słonecznej Grecji.

Pole jest przepiękne, trochę przypomina mi te w Turcji. W tym tygodniu na pewno wyzwaniem będzie pogoda, temperatura dochodzi do 30 – 35 stopni, więc chodzimy z parasolkami i mokrymi ręcznikami na głowie. Atmosfera w drużynie jest fajna i liczymy na wygraną, dodatkowym bonusem są fantastyczne widoki – relacjonowała Maja.

Przed golfistkami środowa runda kwalifikacyjna, każda z zawodniczek rozegra indywidualną rundę, a do wyniku drużyny zaliczać będą się  dwie najlepsze osiemnastki. Następne trzy dni upłyną w formacie match play, każde starcie złoży się z foursoma i dwóch singli. Przegrany mecz oznaczał będzie koniec walki o podium.

Dwa lata temu polska drużyna zajęła w tym turnieju drugie miejsce, Polki w składzie Maja Ambroziak, Kleopatra Kozakiewicz, Kinga Kuśmierska (Armada GC) i Nicole Polivchak (wtedy Toya G&CC) w finale uległy reprezentantkom Łotwy. W ubiegłym sezonie reprezentacji Polski kobiet rywalizowała w European Ladies’ Team Championship, gdzie zajęły 19. miejsce.

Costa Navarino to resort oferujący cztery pola golfowe w odległości zaledwie trzynastu kilometrów. Golfistki w tym tygodniu grać będą na polu The Hills, zaprojektowanym przez dwukrotnego zwycięzcę Masters i legendę Ryder Cup – Jose Marię Olazabala. Położone nad wybrzeżem par 72 oferuje niezapomniane widoki na morze Jońskie i zatokę Navarino. Mierzące 6280 z białych tee może być wyzwaniem dla bardziej wytrawnych golfistów, ale także zapewnić niezapomniane krajobrazy.

Źródło: PZG/M. Kuna

Zdjęcia: Tomek Wiśniewski

 

Zredagowała: Kasia Nieciak

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni