Talor Gooch. 3M Open. TPC Twin Cities, 24 July 2020. EPA/CRAIG LASSIG Dostawca: PAP/EPA.

Talor Gooch z pierwszym trofeum PGA TOUR

Talor Gooch wyrównał rekord w dwunastoletniej historii The RSM Classic i zwyciężył w ostatnim turnieju PGA TOUR w tym roku. Tym samym wywalczył również ostatnie zaproszenie do rozgrywanego tradycyjnie na Hawajach Turnieju Mistrzów – Sentry Tournament of Champions, w którym w styczniu ponownie zagrają tylko zwycięzcy ligi.

Rezultat -22, który osiągnął po rundach 64-65-67-64, wykręcił po raz pierwszy w tym turnieju Kevin Kisner, w 2015 roku. Talor został już siódmym triumfatorem tego turnieju, który właśnie tam wygrywał po raz pierwszy na PGA TOUR.

Trzydziestolatek miał wcześniej wygraną na Web.com Tour w 2017 roku, w turnieju News Sentinel Open, gdzie pokonał jednym uderzeniem Jonathana Hodge.

Talor grał za dobrze na wyspie St.Simons, żeby ktokolwiek mógł wyrwać mu jego wielką wygraną. Jego fantastyczna runda finałowa dała mu aż trzypunktową przewagę nad Kanadyjczykiem Mackenzie Hughesem. Decydujący atak przypuścił na pierwszych czterech dołkach drugiej dziewiątki, trafiając tam trzy birdie. Od tej pory kontrolował już sytuację, dorzucając ostatni birdie na piętnastce. Bez śladów tremy walczył o pierwszy triumf, grając w finałowej grupie razem ze zwycięzcami na PGA TOUR – Seamusem Powerem i Sebastiánem Muñozem.

Wygrana wystrzeliła go na sam szczyt rankingu FedEx Cup, pozycję 33 w rankingu światowym i zagwarantowała bilet do Augusta National, na kwietniowy Masters!

“Takie zakończenie jesiennej części sezonu jest spełnieniem moich marzeń. To dało mi przepustki do turniejów, w których nie planowałem grać. Chcę jednak dostać się do Tour Championship, a to plasuje mnie trochę przed resztą stawki w tej podróży. Moim celem jest zwycięstwo w Tour Championship.”

Na trzecim miejscu, z wynikiem -18, uplasował się ubiegłoroczny triumfator Sanderson Farms Championship – Kolumbijczyk Sebastian Munoz.

Uwagę w niedzielę przykuwała pogoń Tylera McCumbera za wynikiem 59. Trafił on tego dnia osiem birdie i eagla, a do noty marzeń zabrakło jednego bardzo niewiele.

Od czwartku zapraszamy na pierwszy, historyczny turniej DP World Tour – Joburg Open! 

 

Czwartek i piątek:

 Joburg Open – runda 1 i 2 (RE-LIVE) 18:00 – 22:00

Sobota:

 Joburg Open – FINAŁ (LIVE) 12:00 – 15:30

Komentuje: Jacek Person.

 

Napisała: Kasia Nieciak

GOLF NA ŚWIECIE
Partnerzy oficjalni