Floating Garden Szczecin Open

Floating Garden Szczecin Open

W dniach 14 – 16 sierpnia 2020 r. na polu golfowym w Binowie rozegrany zostanie Floating Garden Szczecin Open – organizowany nieprzerwanie od 23 lat, najstarszy w Polsce turniej golfowy dla zawodowych graczy.

Jak co roku, najlepsi polscy golfiści oraz silna stawka golfistów zagranicznych zjedzie do Binowa by zagrać z amatorami, a następnie rywalizować o zwycięstwo w Turnieju Głównym i punkty rankingowe Order of Merit PGA Polska.

W piątek 14 sierpnia, odbędzie się Turniej Pro-Am, podczas którego amatorzy będą mogli zagrać w interesującym formacie z zawodowymi golfistami. Na starcie stawi się około osiemdziesięciu golfistów.

W sobotę i niedzielę 15 – 16 sierpnia, rozegrany zostanie zazwyczaj pełen emocji zawodowy Turniej Główny.

 

 

Tytułu z roku 2019 będzie bronił Brian Messing. Amerykanin wygrał po dogrywce z Czechem – Markiem Siakala. Trzeci na podium i zarazem najlepszym z Polaków okazał się reprezentant Binowo Park Golf Club – Max Sałuda. Oprócz Maxa grono binowskich zawodowych golfistów i jednocześnie trenerów golfa uzupełnią: Janusz Kulig, Adrian Kaczała i Wojciech Waśniewski.

Turniej Floating Garden Szczecin Open na stałe wpisał się w kalendarz zarówno sportowych wydarzeń naszego regionu jak również jednegoz najważniejszych turniejów golfowych w Polsce.  Na przestrzeni lat wzięli w nim udział profesjonalni golfiści między innymi z takich krajów jak Niemcy, Szwecja, Norwegia, Finlandia, Anglia, Szkocja, Holandia, Dania, USA, Australia, Francja czy Rosja.

Współorganizatorem jest Miasto Szczecin. Patronatem turniej objęli: Prezydent Miasta Szczecin – Piotr Krzystek, Prezes Polskiego Związku Golfa – Marek Michałowski, Prezes Professional Golf Association Polska – Jarosław Sroka

Dziękujemy za wspólny wysiłek i wkład w przygotowanie Turnieju.

Na turniej zaprasza Golf Channel Polska – dumny Partner Mediowy.

 

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni