Fot. Mike O’Brien/PZG

Świetna pierwsza runda Polaków w Turkish Amateur Open!

W czwartek na polu Gloria Golf Resort w  tureckiej stolicy golfa – Belek,  rozpoczęły się Amatorskie Otwarte Mistrzostwa Turcji. Jest to już 16 edycja tej imprezy, w której rywalizują zarówno mężczyźni jak i kobiety.

W tym roku, w MVK Turkısh Amateur Open bierze udział 91 graczy, w tym 27 golfistek, z 20 różnych krajów, w tym również  z Polski. Barwy biało-czerwone reprezentują: Mateusz Gradecki (Gradi GC), Alejandro Pedryc (Sobienie Królewskie G&CC) oraz Jakub Dymecki (Tokary GC). Wśród pań są to: Dorota Zalewska (Binowo Park GC), Maria Żrodowska (Tokary GC) i Zofia Wójcik (KG Lisia Polana).

Mistrzostwa rozgrywane są na 72 dołkach, a po trzecim dniu nastąpi cut. Do dalszej gry awansuje 40 najlepszych wyników mężczyzn oraz 20 wyników kobiet!

Zwycięzca w kategorii mężczyzn otrzyma zaproszenie do przyszłorocznego Turkish Challenge 2018!

 

W pierwszym dniu doskonałą formą błysnęli nasi reprezentanci!

W kategorii kobiet Dorota Zalewska, grając par pola (72), jest współliderką, razem z reprezentantką Rosji Sofyą Morozową! Dorota, w trakcie swojej rundy zagrała aż 5 birdie, grając ostatnie 10 dołków na -4!  Maria Żrodowska jest dziewiąta (79), a dziesiąta jest Zofia Wójcik (81).

Z kolei wśród mężczyzn, Mateusz Gradecki i Alejandro Pedryc współdzielą drugą pozycję z wynikiem -2 (70), tracąc jedno uderzenie do reprezentanta gospodarzy- Tanera Yamaca(69)! Kuba Dymecki zajmuje 24 pozycję z wynikiem 76, grając dwa birdie na dwóch ostatnich dołkach.

Trzymamy kciuki!

Livescoring

Kobiety:

http://www.turkishopen.org/livescore.asp?id=2

Mężczyźni:

http://www.turkishopen.org/livescore.asp?id=1

 

 

Fot. Mike O’Brien/PZG

Tekst: Kasia Nieciak

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni