Stricker goni Freddiego w swoim debiucie na Champions Tour

TUCSON, Ariz. – Fred Couples zagrał -8 (65) podczas otwierającej rundy na Tucson Conquistadores Classic, zostawiając swojego partnera rundy, Steve Strickera, debiutującego na PGA Tour Champions dwa uderzenia w tyle.

Grając miesiąc po swoim ostatnim zwycięstwie w Chubb Classic, 57 letni Couples zagrał birdie na pięciu z siedmiu pierwszych dołków, w bardzo gorących warunkach, a następnie dodał do tego kolejne cztery na końcowej dziewiątce, przed zagraniem bogeya na 18 dołku (par 4).

„Dobrze uderzam z tee i dobrze puttuję, te rzeczy są dla mnie istotne, bez różnicy, kiedy gram”, powiedział Couples. „Jeżeli uda mi się uderzyć kilka dobrych żelaz, będę miał dużo puttów na birdie”.

Na 18 dołku zrobił 3 putty.

„Jeżeli przegram jednym uderzeniem, wtedy będę winił się za ten dołek, ale jeszcze 36 dołków przede mną, poza tym udało mi się też trafić dzisiaj bardzo dużo długich puttów”, powiedział Couples.

Stricker zagrał birdie na swoich trzech pierwszych dołkach, w bez-bogeyowej rundzie na Omni Tuscon National’s Catalina Course. Dwunastokrotny zwycięzca PGA Tour świętował swoje 50 urodziny 23 lutego. Będzie on kapitanem drużyny U.S. Presidents Cup we wrześniu.

„Trochę bardziej się denerwowałem niż to przewidywałem”, powiedział Stricker. „Miałem dobry start, Birdie na pierwszych trzech dołkach i trochę ochłonąłem, ale i tak byłem podekscytowany, że w końcu się coś udało. Było bardzo dużo szumu, do którego nie jestem przyzwyczajony i w pewnym sensie po prostu chciałem zacząć grać. Cieszy mnie to, że pierwszą rundę mam już z głowy”.

Stricker nie przeszedł cut’a tydzień temu na PGA Tour Valspar Championship i następnym jego ważnym startem będzie Shell Houston Open.

Tom Lehman i Jeff Maggert zagrali 66, a Stephen Ames, Billy Mayfair i John Cook dorównali Strickerowi z wynikiem 67.

Bob Estes, dla którego również był to debiut po skończeniu 50 lat, zagrał 70. 51 Latek wygrał 4 razy na PGA Tour, a w tym sezonie wystartował 6 razy w ważnych turniejach.

Zeszłoroczny zwycięzca, Woody Austin, również zagrał 70.

 

Autor: Associated Press | Tłum. Jacek Gazecki

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni