Stenson postara się zagrać w Masters lepiej niż jego najlepszy wynik – 14 miejsce ex aequo

HUMBLE, Texas – Wraz z możliwością powrotu na Masters, Henrik Stenson ma nadzieję w końcu rozwiązać najbardziej dręczącą go zagadkę golfa.

Zakładając, że gra Szweda na Augusta National Golf Club, była zadowalająca na przestrzeni lat, w swoich 11 poprzednich startach, pięć razy udało mu się zająć miejsce w pierwszej dwudziestce. Jednakże ani razu nie udało mu się osiągnąć lepszej pozycji, niż remis na 14 miejscu w 2014 roku. Przyznaje on, że w porównaniu do innych sukcesów w jego karierze, to bardzo pospolity wynik.

„Ciągle wracam. Za każdym razem się staram”, powiedział Stenson w środę na Shell Houston Open. „Myślę, że jest kilka rzeczy, nad którymi będę musiał szczególnie popracować podczas przygotowania. Zobaczymy, co z tego wyjdzie za około 10 dni”.

Stenson często wykorzystywał zawody w tym tygodniu, żeby nabrać rozpędu turniejowego. Dwa razy skończył na drugim miejscu i raz na trzecim, włączając w to zeszłoroczne zawody, kiedy skończył na drugim miejscu za Jimem Hermanem, a tydzień później zremisował na 24.

Stenson polega na swojej celności z tee, która daje mu przewagę i wierzy, że rough na Augusta National jest dużo mniej groźny niż na innych polach PGA Tour. Bardzo dużo czasu spędził ostatnio na trenowaniu puttowania, w swoim domu w Lake Nona, gdzie pomagał robotnikom wybudować green treningowy, tak, żeby jak najbardziej przypominał gładki i pofalowany green Augusty.

„Postaram się zagrać driverem na kilku dołkach, gdzie w przeszłości grałem bardziej bezpiecznie”, powiedział. „Podszedłem do niektórych kwestii w nowy sposób i mam nadzieję, że wyjdą z tego same dobre rzeczy”.

Autor: Will Gray; Tłumacz: Jacek Gazecki

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni