Tony Finau. the Northern Trust. Liberty National Golf Club. New Jersey, USA, 23 August 2021. EPA/JUSTIN LANE Dostawca: PAP/EPA.

FedEx St. Jude Championship

Zapraszamy na pierwszy turniej FedEx Cup PlayOffs: FedEx St. Jude Championship, gdzie zagra tylko 125 najlepszych zawodników sezonu zasadniczego PGA TOUR.

 

Niedziela:

ISPS Handa World Invitational presented by Modest! Golf Management – finał (LIVE) 14:30 – 18:30

Fedex St. Jude Championship – finał (LIVE) 20:00 – 00:00

 

To pierwszy z trzech turniejów serii FedEx Cup PlayOffs. W 2019 roku Puchar FedExa podnosił Rory McIlroy.

 

 

Rok później był to Dustin Johnson, a na liście wszech czasów prowadzą Rory oraz Tiger Woods, którzy jako jedyni w historii dwukrotnie zdobywali ten puchar.

 

 

W 2019 roku do piętnastu milionów dolarów nastąpiło podwyższenie głównej nagrody za wygranie cyklu FedExCup. W związku ze zmianą regulaminu zwycięzca ostatniego turnieju – TOUR Championship, zostaje również zwycięzcą całego cyklu FedExCup i zgarnie wspominaną sumę.

Zasady kwalifikacji do PlayOffs wyznacza ranking na zakończenie sezonu zasadniczego, po Wyndham Championship. 125 najlepszych graczy zagra w FedEx St. Jude Championship, następnie 70. najlepszych zmierzy się w BMW Championship, a najlepsza 30. podczas finału w East Lake.

Finałowy turniej zawodnicy będą zaczynali z wynikami, które uzyskają w stosunku do zajmowanego miejsca w rankingu: zawodnik z pierwszego miejsca będzie miał wynik -10, drugi -8, trzeci -7, czwarty – 6 i piąty -5. Następnie miejsca 6-10 rozpoczną z wynikiem -4, od miejsca 11-15 z -3, od  miejsca 16-20 z -2 , i od miejsca od 26 do 30 z wynikiem even par. Zmiana ta pozwoli lepiej śledzić pozycję zawodnika w turnieju i usprawni skomplikowany system przeliczania punktów.

Rywalizacja toczy się na polu TPC Southwind, które zaprojektował Ron Prichard, a pomagali mu w tym  dwaj świetni golfiści Hubert Green i Fuzzy Zoeller. Otwarte w 1988 roku pole ma 6 624 metry długości i rozgrywane jest jako par 70. W przeszłości gościło zawodników podczas turniejów FedEx St. Jude Classic.

 

 

W turnieju do podziału dla zawodników jest 15 milionów dolarów i aż 2000 punktów w rankingu FedEx Cup. Obrońcą tytułu będzie Tony Finau, który rok temu, na polu TPC Southwind, zwyciężał w pierwszym turnieju fazy PayOffs, w The Northern Trust. Par na pierwszym dołku dogrywki z Cameronem Smithem dał mu wówczas drugie zwycięstwo PGA Tour. Wydarzenia przerywane były niedzielnym atakiem tropikalnego Huraganu Henry, po 1 975 dniach, w 143 próbie od czasu pierwszego triumfu w lidze.

 

golfchannel.pl/?news=tony

 

 

Tony jest już czterokrotnym triumfatorem turniejów PGA TOUR, zwyciężając ostatnio tydzień po tygodniu, podczas 3M Open i Rocket Mortgage Classic. 

 

 https://golfchannel.pl/?news=tony-sean

 

 

Według Power Rankings faworytem do przejęcia FedEx Cup jest Rory McIlroy. 

 

 

Zestawienie naszych transmisji w tym tygodniu:

 

Czwartek i piątek:

DP World Tour: ISPS Handa World Invitational presented by Modest! Golf Management – runda 1 i 2 (RE-LIVE) 19:00 – 21:00

PGA TOUR: Fedex St. Jude Championship – runda 1 i 2 (LIVE) 21:00 – 1:00

Sobota:

ISPS Handa World Invitational presented by Modest! Golf Management – runda 3 (LIVE) 16:00 – 20:00

Fedex St. Jude Championship – runda 3 (LIVE) 20:30 – 00:00

Niedziela:

ISPS Handa World Invitational presented by Modest! Golf Management – finał (LIVE) 14:30 – 18:30

Fedex St. Jude Championship – finał (LIVE) 20:00 – 00:00

Komentuje: Jacek Person

 

Napisała: Kasia Nieciak

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni