Fot. Shots on the Fairway

Sobota należała do Belgii!

Drużynowe Mistrzostwa Europy, Dywizja 2, które od środy rozgrywano na polu Rosa Private Golf Club, zgromadziły osiem reprezentacji Starego Kontynentu, walczących o awans do pierwszej ligi.

Przez pierwsze dwa dni drużyny rozgrywały rundy stroke play, po których zostały podzielone na podstawie wyników, na dwie grupy A i B.  Od piątku do soboty rywalizacja odbywała się w formacie match play.

Po stroke play w pierwszym koszyku znalazły się Szwajcaria, Słowenia, Walia i Belgia. W finale spotkali się Belgowie oraz Słoweńcy. Obie drużyny walczyły ze sobą ze świadomością, że w przyszłym roku spotkają się w Drużynowych Mistrzostw Europy, Dywizji 1. Ze złotymi medalami do domu wrócą Belgowie, którzy jak wiemy zostali też brązowymi medalistami Mundialu. Na Rosie pokonali Słoweńców 4:3, a na Łużnikach – Anglików 2:0, zgarniając medal brązowy. Pozazdrościć!

Na trzecim miejscu uplasowali się Walijczycy, którzy po roku przerwy ponownie zagrają w pierwszej lidze. Pokonali Szwajcarów 5:2.

Polska reprezentacja walczyła w sobotę o piąte miejsce, jednak drużyna turecka okazała się mocniejsza. Swoje mecze wygrali Alejandro Pedryc i Philipp Pakosh. Niewiele zabrakło biało-czerwonemu foursomeowi Jaś Szmidt – Jakub Matuszek, który przegrał dopiero w dogrywce. Ostatecznie Polacy uplasowali się na 6 pozycji.

Ceremonię zakończenia turnieju rozpoczął Marek Michałowski, prezes Polskiego Związku Golfa: „W imieniu PZG chciałbym podziękować wszystkim drużynom za wspaniałą sportową atmosferę, a także Europejskiej Federacji Golfa za powierzenie nam tego wspaniałego turnieju”. Słowa podziękowań padły także w kierunku właściciela pola, Arkadiusza Musia, za ugoszczenie zawodów oraz przygotowanie obiektu na najwyższym światowym poziomie.

Również przedstawiciele EGA i zawodnicy byli pod wrażeniem obiektu: „To było jedno z najpiękniejszych pól na jakim graliśmy jako drużyna” – powiedzieli zwycięzcy turnieju.

„Do tej pory moim numerem jeden wśród pól była Hiszpania, ale od tych kilku dni jest nim zdecydowanie Rosa” – powiedział kapitan słoweńskiej drużyny.

Data i miejsce przyszłorocznych rozgrywek dywizji 2 zostanie ogłoszona wkrótce.

Klasyfikacja końcowa Drużynowych Mistrzostw Europy, Dywizja 2 , 11-14.07.2018, Rosa Private GC

  1. Belgia
  2. Słowenia
  3. Walia
  4. Szwajcaria
  5. Turcja
  6. Polska
  7. Słowacja
  8. Estonia

 

Źródło: PZG

Fot. Shots on the Fairway

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni