Snedeker przegrywa po przymusowej zmianie na zapasowy putter

AUSTIN, Texas – To nie był start, jaki Brandt Snedeker sobie wymarzył. Zaczęło się zanim stanął na pierwsze tee w środę, na WGC-Dell Technologies Match Play.

Chwilę przed wejściem na tee podczas pierwszego meczu w tym dniu, przeciw Williamowi McGirt, Snedeker zdał sobie sprawę z tego, że coś było nie tak z jego putterem, który nosił w swojej torbie prawie od czasów studiów.

„Rozgrzewałem się na putting greenie i czułem, że układa się jakoś dziwnie i trochę za bardzo pionowo, zacząłem nim trochę ruszać i to był dla mnie szok ‘O Boże, główka jest luźna’”, powiedział Snedeker. „Na szczęście miałem zapasowy putter, którym nigdy wcześniej nawet nie uderzałem”.

Caddie Snedekera pobiegł do szatni, po nieprzetestowany putter, Odyssey Two-Ball z innym wkładem lica. Snedekerowi udał się start, z wczesną przewagą jednego uderzenia, kecz NcGirt odbił się dwoma birdie na ostatnich trzech dołkach, by przypieczętować 2-uderzeniowe prowadzenie.

Snedeker zamówił trzy zapasowe puttery w Austin Country Club, aby doszły do niego na drugi dzień turnieju, lecz powiedział, że spróbuje naprawić swój zaufany kij, by móc nim grać przeciwko Andy Sullivanowi w czwartek.

Autor: Rex Hoggard; Tłumacz: Jacek Gazecki

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni