Kadra Slovak Match Play 2022. Fot. Sebastian Grudzień

Slovak Match Play Amateur Championship

Matylda Krawczyńska (Śląski KG) prowadzi po pierwszej rudzie Slovak Match Play Amateur Championship 2022, a wysokie miejsca w stroke play objęli także pozostali członkowie krajowej reprezentacji, która we wtorek rozpoczęła rywalizacją na słowackim polu Hrubá Borša.

 

Wyniki TUTAJ

 

O medale powalczy tam 16 dziewcząt i 32 chłopców.

W słoneczny, wręcz idealny do gry, wtorek najlepiej z biało-czerwonych zaprezentowała się Matylda. Pole przeszła w 74 uderzeniach, wysuwając się na pozycję liderki.

Maja Ambroziak (Mazury Golf & Country Club) zagrała na 77, Kleopatra Kozakiewicz (Kalinowe Pola GC) na 80 uderzeń, natomiast Nina Pitsch i wracająca prosto z podium wywalczonego w niedzielę w Anglii Kinga Kuśmierska zanotowały po 83 uderzenia. Martyna Muchajer (Gorzowski KG Zawarcie) na koncie zapisała 88 uderzeń.

W męskim gronie najwyżej z Polaków plasuje się obecnie Łukasz Bogusz  (Armada GC) – 73 uderzenia dają mu trzecie miejsce. Maciej Janusiewicz (Śląski KG) zagrał na 75, Tristan Kolasiński (Binowo)  77, Jan Branicki (Kalinowe Pola) 78, a Gustaw Kawęcki (Binowo Park GC) na karcie zapisał wynik 80.

Przed uczestnikami trzy rundy match play.

Położony blisko Bratysławy, Green Resort Hruba Borsa – najpopularniejsze słowackie pole, to obiekt dobrze znany polskiej reprezentacji juniorów – był areną nie tylko zgrupowania, ale też gospodarzem drużynowych mistrzostwach Europy dziewcząt 2020, w których reprezentacja Polski w składzie Maja Ambroziak, Kleopatra Kozakiewicz, Matylda Krawczyńska oraz Kinga Kuśmierska zajęła 10. miejsce.

 

Wyniki TUTAJ

 

STROKE PLAY KOBIETY

STROKE PLAY MĘŻCZYŹNI

 

Źródło: PZG/Kalina

Zdjęcia: Sebastian Grudzień

 

Zredagowała: Kasia Nieciak

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni