Sierra Klubowym Mistrzem Polski Seniorów!

Po trzech dniach rywalizacji na polu Mazury G&CC tytuł klubowych mistrzów seniorów wywalczyli golfiści Sierry GC. Na drugim miejscu uplasował się klub First Warsaw G&CC, a podium zamknęli zawodnicy z A&A GC.

W tym roku po raz pierwszy w kalendarzu mistrzowskim zagościły Klubowe Mistrzostwa Polski Seniorów, wcześniej organizowane przez Polskie Stowarzyszenie Golfa Seniorów. Turniej zgromadził 114 golfistów powyżej 50 roku życia reprezentujących 23 drużyny z 18 klubów. Zawodnicy przez trzy dni rywalizowali w systemie stroke play brutto. Codziennie do sumy drużyny liczyły się cztery najlepsze rezultaty z pięciu.

Od pierwszej rundy na prowadzenie wysunęła się ekipa Sierry w składzie: Lech Sokołowski, Henryk Konopka, Dariusz Koss, Bogdan Szpilman, Antoni Wierciński i Piotr Mondalski-kpt. Drużyna z Pomorza zdeklasowała rywali sumą 971 uderzeń. Kapitan zwycięskiej drużyny, Piotr Mondalski, podczas ceremonii rozdania nagród podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji zawodów oraz wszystkim drużynom za liczne przbycie: „Cieszymy się, że turniej jest już oficjalnie wpisany na listę mistrzostw Polski. Udało nam się przez ostatnie dwa lata zdobyć Klubowy Puchar Polski Seniorów, a dziś wyjeżdżamy z Mazur z dużą satysfakcją. Rywalizacja z First Warsaw była bardzo zacięta i każdego dnia czuliśmy, że nas doganiają w klasyfikacji. Wszystkim serdecznie gratuluję i cieszy fakt, że tak dużo drużyn potrafi się zmobilizować i przez trzy dni rywalizować w mistrzostwach Polski”.

 

Wicemistrzami zostali zawodnicy z First Warsaw G&CC: William Carey, Michał poniż, Jan Musiolik, Andrzej Jesionek-kpt., i Leszek Niewczas. Reprezentanci warszawskiego klubu uzyskali rezultat 983.

 

 

Brązowe medale oraz tytuł II wicemistrzów klubowych rozgrywek seniorów wywalczyli reprezentanci A&A GC: Arkadiusz Majsterek, Tadeusz Grodziński-kpt., Rafał Osiński, Mirosław Wójcik, Jarosław Szewczyk, z sumą 1025 uderzeń.

Najlepszymi wynikami indywidualnie w całym turnieju mogli poszczycić się Lech Sokołowski (Sierra GC) – 230 (+14), William Carey (First Warsaw G&CC) – 232 (+16) oraz Michał Poniż (First Warsaw G&CC) – 235 (+19).

Wyniki indywidualne: TUTAJ.

Wyniki drużynowe: TUTAJ.

 

 

 

Autor: Antonina Snopkiewicz/PZG

Zdjęcia: Karolina Gembara/Strzały na fairway’u

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni