Sierra GC

Sierra Golf Club gospodarzem najbliższego turnieju Space Open!

Mamy przyjemność ogłosić, że Golf Channel Polska został Patronem Mediowym cyklu SPACE OPEN 2017!

SPACE OPEN 2017 to 7 turniejów eliminacyjnych w Polsce i za granicą, w tym dwa VIP Invitational, zakończonych finałem na polu Sierra GC. Cykl rozpoczął się już się w styczniu, w Dubaju, gdzie na polach Emirates: Majlis & Faldo, Dubai Creek oraz The Adress Montgomerie rozegrany został dwudniowy turniej eliminacyjny SPACE OPEN oraz trzy turnieje partnerskie. Kolejne zawody odbyły się w Hiszpanii, w Sotogrande, na polach Valderrama, La Reserva oraz San Roque Old Course. W kwietniu rozgrywki przeniosły się do Polski. Na początku rywalizacja wystartowała na polu Sobienie Królewskie G&CC od dwudniowej eliminacji. Pod koniec maja była Toya G&CC, a już 24 i 25 czerwca turniej zagości w Sierra GC.

W lipcu odbędzie się pierwszy SPACE OPEN VIP INVITATIONAL na polu Rosa Private Golf Club, a po nim rywalizacja przeniesie się na kultowe pole Gleneagles w Szkocji, na SPACE OPEN VIP INVITATIONAL GLENEAGLES!

Dwudniowy finał turnieju SPACE OPEN 2017 odbędzie się na polu Sierra Golf Club w Wejherowie. Termin turnieju12-13 sierpnia. W turnieju finałowym będzie mogło wystartować 100 golfistek i golfistów z kwalifikacji + dzikie karty.

Nagrodą główną w dwudniowym Space Open Final (Sierra GC, 2-3 września 2017 r.) jest miejsce w 9-osobowej reprezentacji, która weźmie udział w październikowym meczu golfowym Polska vs Hiszpania na polu Lopesan Meloneras Golf na Gran Canaria.

18-dołkowe pole Lopesan Meloneras Golf położone jest nad oceanem w rezerwacie, wśród palm i stawów. Można podziwiać tam zarówno imponujące widoki na góry wyspy Gran Canaria oraz na ocean i marinę Pasito Blanco. Ze względu na cudowną bliskość Atlantyku, na dołkach 12, 13, 14 i 15 greeny sprawiają wrażenie, jakby łączyły się z oceanem!

Polskę na tym widowiskowym polu będą mogli reprezentować pełnoletni zwycięzcy z poszczególnych grup hcp:

  • Open – strokeplay brutto
  • Grupa Handicapowa do 10,0 – strokeplay netto
  • Grupa Handicapowa od 10,1 do 15,0 – stableford netto
  • Grupa Handicapowa od 15,1 do 20,0 – stableford netto
  • Grupa Handicapowa od 20,1 do 25 – stableford netto
  • Grupa Handicapowa od 25,1 do 30 – stableford netto

Aby nieco wyrównać szanse, graczom spoza Sierra G&C, stworzone zostały dodatkowe trzy grupy, wyłącznie dla golfistów niebędących członkami pola, na którym odbędzie się finał SPACE OPEN 2017. Pełnoletni zwycięzcy tych grup również otrzymają możliwość reprezentowania Polski na Gran Canarii. Oto te grupy:

  • Open – strokeplay brutto
  • Grupa Handicapowa do 15,0 – strokeplay netto
  • Grupa Handicapowa od 15,1 do 30 – stableford netto

Główną nagrodę – puchar oraz marynarkę SPACE OPEN 2017 otrzyma zwycięzca kategorii open.

Więcej informacji na: http://spaceopen.pl/category/aktualnosci/

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni