Sungjae Im. The Honda Classic. Champion Course at the PGA National Resort & Spa in Palm Beach Gardens, Florida, USA, 01 March 2020. EPA/TANNEN MAURY Dostawca: PAP/EPA.

Shriners Children’s Open

PGA Tour gości w tym tygodniu w słonecznym stanie Nevada, gdzie odbędzie się Shriners Children’s Open. Wszystko to w światowej stolicy hazardu – Las Vegas.

 

Sobota i niedziela:

Acciona Open de España presented by Madrid – runda 3 i 4 (LIVE) 14:00 – 18:00

Shriners Children’s Open – runda 3 i 4 (LIVE) 23:00 – 02:00

 

 

Shriners Children’s Open jest rozgrywany od 1983 roku. Jego pierwszym zwycięzcą był Fuzzy Zoller. W przeszłości turniej rozgrywany był w formacie 5 – rundowej, a do formatu 72 dołków powrócono w 2004 roku. Począwszy od 2007 roku Shriners Hospitals for Childrens zajmuje się organizacją turnieju.

 

 

W przeszłości golfiści rywalizowali na różnych polach w Las Vegas. Wiele z nich w tej chwili już nie istnieje. Warto wspomnieć o takich z nich jak: Sunrise Golf Club, TPC Canyons czy Las Vegas Country Club. Od 1992 roku rywalizacja toczy się na polu TPC Summerlin, które zaprojektował Bobby Weed z pomocą pierwszego zwycięzcy turnieju – Fuzzy Zoellera.

 

 

Pole ma długość 6 633 metry i jest rozgrywane jako par 71. Rekord  w formacie czterech rund ustanowili Ryan Moore w 2012 oraz Webb Simpson w 2013 i było to 260 uderzeń. Z kolei najlepszą rundą na TPC Summerlin mogą pochwalić się odpowiednio J.J. Henry i Rod Pampling, który zagrali magiczne 60 uderzeń. W całej historii turnieju najlepszą rundę zagrał na polu Sunrise Colf Club w 1991 roku Chip Beck i było to niesamowite 59 uderzeń.

 

 

Z ważnych momentów w historii tego wydarzenia należy wymienić pierwszy triumf Tigera Woodsa na PGA Tour w 1996 roku, kiedy to w dogrywce pokonał Davisa Love III. Z kolei podczas edycji 2010, w czasie dogrywki w formacie nagłej śmierci, na czwartym dołku, Jonathan Byrd zrobił hole-in-one i wygrał cały turniej.

 

 

W 2019 roku triumfował Kevin Na, który na drugim dołku dogrywki zostawił w pokonanym polu Patricka Cantlaya. Do historii PGA Tour przeszła jego skuteczność na greenach i rekordowa długość puttów, które trafił w całym turnieju.

 

 

Rok później zwyciężał Szkot – Martin Laird, po niemal dokładnie jedenastu latach od czasu, kiedy wygrywał tam za pierwszym razem,  ponownie w trzyosobowej dogrywce, tym razem z Amerykanami –  Austinem Cookiem i Matthew Wolffem!

golfchannel.pl/?news=martin-laird

 

 

Obrońcą tytułu będzie Koreańczyk Sungjae Im, który w niedzielę popisał się niesamowitą rundą 62 w rundzie, notując rekordowy wynik -24 i wygrywając czterema strzałami. Jego ostatnia runda zawierała siedem birdie na ośmiu dołkach pola TPC Summerlin. Im był jednym z czterech graczy, którzy mieli przynajmniej współdzielone prowadzenie na pierwszej  dziewiątce w niedzielę w Las Vegas. Oddzielił się jednak od stawki swoją imponującą grą na ostatnich dziewięciu dołkach.

 

 

Tak się złożyło, że swoje pierwsze zwycięstwo podczas 2020 The Honda Classic odniósł w 50. starcie na PGA TOUR, podczas gdy jego drugi tytuł mistrza, w Shriners, przypadł na setny start! Jego finałowa runda 62 była najniższą w wykonaniu zwycięzcy w Las Vegas od czasu, gdy Smylie Kaufman wywinął 61 uderzeń w 2016 roku. Matthew Wolff zajął drugie miejsce, a Marc Leishman, Rory Sabbatini i Adam Schenk podzielili się trzecią pozycją. Rory Sabbatini zanotował niesamowite 28 uderzeń na pierwszej niedzielnej dziewiątce i przez krótki czas był na prowadzeniu.

 

 

Najwyżej sklasyfikowani gracze rankingu światowego: 

4. Patrick Cantlay
16. Max Homa
19. Sungjae Im
22. Joohyung Kim
35. Brian Harman
37. Aaron Wise
40. Seamus Power
41. Tom Hoge
42. Kyoung-Hoon Lee
45. Harris English
49. Mito Pereira
50. Lucas Herbert

 

 

Liderem zestawienia Power Rankings jest Sungjae Im. 

 

 

Experts Picks 

 

 

Zestawienie naszych transmisji w tym tygodniu:

Czwartek i piątek: 

DP World Tour: Acciona Open de España presented by Madrid – runda 1 i 2 (RE-LIVE) 21:00 – 23:00

PGA TOUR: Shriners Children’s Open – runda 1 i 2 (LIVE) 23:00 – 02:00

Komentują:  Krzysztof Rawa i Mateusz Kniaginin.

 

Sobota i niedziela:

Acciona Open de España presented by Madrid – runda 3 i 4 (LIVE) 14:00 – 18:00

Komentuje: Jacek Person

Shriners Children’s Open – runda 3 i 4 (LIVE) 23:00 – 02:00

Komentują: Krzysztof Rawa i Mateusz Kniaginin.

 

Napisała: Kasia Nieciak

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni