Sergio i Padraig godzą się na ślubie Rory’ego

Trochę ślubnej atmosfery wystarczyło, aby Padraig Harrington i Sergio Garcia zakopali topór wojenny.

 

Pomiędzy byłymi kolegami z drużyny podczas Ryder Cup panowała dość napięta atmosfera. Miała ona swój zalążek w tym, że Harrington pokonał Garcię na turniejach The Open w 2007 oraz PGA Championship w 2008. Kilka dni po pierwszym zwycięstwie Garcii na turnieju Wielkiego Szlema – The Masters na początku tego miesiąca – Harrington wystąpił w irlandzkim radiu i powiedział, że Hiszpan nie umie przyjąć porażki: „Nadal nie umie przegrywać. Mówimy sobie „cześć” kiedy się spotykamy, ale przez zaciśnięte zęby – co do tego nie ma wątpliwości”.

 

W ostatni weekend Harrington i Garcia byli gośćmi na ślubie Rory’ego McIlroya w Ashford Castle w Irlandii. Według informacji Irish Golf Desk, weselna atmosfera pozwoliła im szybko pozbyć się wzajemnych urazów.

 

„Porozmawialiśmy ze sobą, ponieważ dało się wyczuć napiętą atmosferę między nami, z powodu tego co powiedziałem” – oświadczył Harrington. „Ustaliliśmy, że będziemy zwracać uwagę jedynie na swoje dobre strony oraz podobieństwa, zamiast innych rzeczy”.

 

Harrington ma szansę w niedalekiej przyszłości zostać kapitanem europejskiej drużyny Ryder Cup, lecz może mieć problemy, by odebrać to stanowisko Lee Westwoodowi w 2020 na Whistling Straits. Jego szanse na odegranie tej roli, prawdopodobnie będą wzmocnione wsparciem od Garcii, który jest gwiazdą europejskiego Ryder Cup.

 

Po spotkaniu na weselu McIlroya, Harrington opisał swoje relacje z Garcią, jako „najlepsze jakie kiedykolwiek były”.

 

„Bez względu na to jakie są między nami relacje, najważniejszy jest Ryder Cup” – powiedział Harrington. „Zawsze udawało nam się pozostawić tę sprawę z boku na czas Ryder Cup. Myślę, że teraz jesteśmy w dużo lepszej sytuacji”.

Autor: Will Gray; Tłumacz: Jacek Gazecki

RÓŻNOŚCI
Partnerzy oficjalni