Aaron Rai. 2018 HONMA Hong Kong Open EPA/JEROME FAVRE Dostawca: PAP/EPA.

Sergio i Aaron triumfują

Sergio Garcia po trzech latach, pięciu miesiącach i 25 dniach powrócił do grona triumfatorów na PGA TOUR. Dzięki fantastycznej końcówce zdołał dogonić w ostatniej chwili, kończącego dużo wcześniej finałową rundę Petera Malnati i zwyciężyć nad nim z przewagą jednego uderzenia, w turnieju Sanderson Farms Championship.

 

 

Sergio zagrał absolutnie fenomenalnego eagla na czternastym dołku, a o zwycięstwie przesądził ostatecznie przecudnej urody birdie na 72 dołku! 67 uderzeń wystarczyło mu, żeby utrzymać jednopunktowe prowadzenie, z którym wraz z J.T Postonem i Cameronem Daviesem przystępował do niedzielnej rozgrywki.

W finale, niespodziewanie brawurowo zaatakował Peter Malnati (-18), którego runda dnia 63 przesunęła o dwanaście pozycji na drugie miejsce na podium. Trzeci, ze stratą kolejnych dwóch uderzeń był J.T Poston (-16)

 

 

Puttując z zamykanymi tuż przed uderzeniem oczami, Sergio zwyciężył w swoim 31 turnieju zawodowym i 11 PGA TOUR tydzień po tym jak wypadł z pierwszej 50 rankingu światowego, po raz pierwszy od 2011 roku! Wygrana w Country Club of Jackson, pierwsza od czasu ostatniego triumfu na PGA TOUR, w Masters w 2017 roku, przesunęła już 40 – letniego Hiszpana, niegdyś zwanego El Nino, na czwartą pozycję rankingu FedExCup i 38 na świecie.

 

 

***

Po drugiej stronie Atlantyku triumfował 25 – letni Anglik Aaron Rai, który zwyciężył w drugim w tym sezonie turnieju Rolex Series – Aberdeen Standard Investments Scottish Open. Była to jego druga wygrana na European Tour, po zwycięstwie w Honma Hong Kong Open w 2018 roku.

 

 

Niedziela w widowiskowym The Renaissance Club przebiegała naprawdę emocjonująco. Aaron popisał się niesłychaną rundą 64, którą namieszał w klasyfikacji, spychając w pewnym momencie wicelidera po 54 dołkach i gwiazdę Ryder Cup – Tommy Fletwooda oraz lidera 43 – letniego Roberta Rocka. Później rozpoczął się gremialny pościg za Aaronem, który najbardziej udał się Tommiemu, który trafiając birdie na ostatnim dołku, dostał się do dwuosobowej dogrywki. Dogrywka zakończyła się już na pierwszy dołku, kiedy to Tommy nie trafił krótkiego putta na par, po tym jak para wybronił Aaron, popisując się wspaniałym pitchem z około 30 metrów. Wszystko po tym jak jego drive wylądował w bunkrze, a drive Fleetwooda na środku fairwaya.

 

 

Robert Rock z wynikiem (-10) zakończył turniej na trzecim miejscu, nie popisując się dobrymi chippami w kluczowych momentach niedzielnej rozgrywki.

 

 

Wygrana przesunęła Raia na piątą pozycje w rankingu Race to Dubai i 88 w rankingu OWGR, gdzie awansował błyskawicznie z miejsca 183.

 

***

 

W tym tygodniu ponownie zapraszamy na turnieje: European Tour i PGA TOUR. Tym razem emocjonować będziemy się rywalizacją podczas flagowego europejskiego turnieju – BMW PGA Championship, rozgrywanego w legendarnym Wentworth Golf Club w angielskim hrabstwie Surrey.

 

 

W Las Vegas, na polu TPC at Summerlin, odbędzie się z kolei Shriners Hospitals for Children Open.

 

 

 

Napisała: Kasia Nieciak

GOLF NA ŚWIECIE
Partnerzy oficjalni