Seamus Power The Masters. Augusta National Golf Club. 02 April 2022. Tournament play starts 07 April. EPA/TANNEN MAURY Dostawca: PAP/EPA.

Séamus Power zwycięża na Bermudach!

Swoje pierwsze trofeum PGA TOUR wywalczył dopiero na szóstym dołku dogrywki turnieju Barbasol Championship. Tym razem też było emocjonująco – w nieco innym stylu. Po trzech równiutkich rundach 65, w niedzielę zanotował cztery bogey’e i dwa birdie na ostatnich sześciu dołkach, wygrywając ostatecznie z jednym strzałem przewagi.  

www.pgatour.com/leaderboard

Na szczęście dla niego w Trójkącie Bermudzkim sypał się nie tylko on. Grający razem z nim w finałowej grupie 25-letni debiutant na PGA TOUR, absolwent North Carolina – Ben Griffin, który wcześniej z przyczyn finansowych nawet porzucał karierę golfową na rzecz pracy za biurkiem, do jedenastego dołka grał jak z nut, trafiając niesamowite sześć birdie, z samotnym bogey’em na ósemce. Lider nagle się zaciął i również na ostatnich sześciu dołkach zaczął się sypać – tylko dużo bardziej spektakularnie niż późniejszy zwycięzca. Cztery bogey’e, doubel i par na osiemnastce zepchnęły go ostatecznie na dzieloną trzecią pozycję.

„Miałem kilka strzałów, które wymknęły się spod kontroli w wietrze, a musisz być trochę lepszy, bardziej precyzyjny, gdy tak wieje, albo możesz szybko walczyć o pary i bogey’e. To mi się przydarzyło. To pouczające doświadczenie i po prostu cieszę się, że mogę konkurować. Wiem, że mój czas wkrótce nadejdzie”. Razem z Griffinem na miejscu trzecim znaleźli się jeszcze: Patrick Rodgers (65) i Kevin Yu (70).

Belg Thomas Detry z wynikiem -18 był nawet liderem po zakończeniu swojej gry. Runda finałowa 67 dała mu tego dnia awans o cztery oczka w klasyfikacji na miejsce drugie.

„To było wyzwanie, każdy putt i każde uderzenie z tee” – powiedział Detry, który do ostatniego dołka trafił wprost z bunkra na birdie, aby zdobyć najlepsze miejsce w swojej krótkiej karierze na PGA TOUR.

Miejscem szóstym podzielili się: Amerykanin Denny McCarthy i legenda australijskiego golfa – Aaron Baddeley.

Séamus Power – gwiazda hrabstwa Waterford, absolwent, podobnie jak Adrian Meronk i Mateusz Gradecki, East Tennessee State University, zakończył niesamowity miesiąc dla irlandzkiego golfa, podążając za rodakami Shanem Lowrym i Rorym McIlroy’em, którzy ostatnio zdobywali cenne tytuły. Lowry wygrywał w Wentworth w BMW PGA Championship we wrześniu, a McIlroy z Irlandii Północnej obronił tytuł mistrza THE CJ CUP w zeszłym tygodniu, po raz dziewiąty wspinając się na szczyt rankingu światowego.

Power, lider po 54. dołkach i najwyżej sklasyfikowany gracz turnieju, za zwycięstwo zgarnął sympatyczne 1,17 miliona dolarów i cenne punkty w kwalifikacjach Ryder Cup, oraz punkty w rankingu światowym, gdzie przesunął się z miejsca 48. na 32. W rankingu FedEx Cup też zaliczył gwałtowny awans. Grając w swoim czwartym turnieju w sezonie podskoczył z miejsca 104. na piąte.

„Wiedziałem, że będzie tutaj naprawdę trudno i tak było. W końcu ciężko nad tym pracowałem, ale jestem zachwycony, że to zrobiłem”. 54-dołkowy współlider, ustanowił rekord turnieju, trafiając w sumie 28. birdie na polu Port Royal w Southampton, w tym pięć w rundzie finałowej.

Adrian Meronk nie może zaliczyć swojego debiutu na Bermudach za udany. Po rundach 69-71 zakończył przedwcześnie rywalizację. Do cuta zabrakło czterech uderzeń. Polak zebrał jednak sporo doświadczeń, grając w swoim pierwszym „regularnym” turnieju PGA TOUR.

Teraz przed nim tygodniowa przerwa i ponownie pojawi się w grze dziesiątego listopada w Afryce Południowej, na turnieju Nedbank Golf Challenge, gdzie gospodarzem będzie sam Gary Player. Tydzień później rywalizować będzie w Dubaju w finale DP World – Tour Championship, na Earth Course w Jumeirah Golf Estates. Obecnie plasuje się na świetnej ósmej pozycji w rankingu DP World Tour i 62. w rankingu światowym.

 

PREMIEROWE podsumowanie Portugal Masters i Bermuda Championship wyjątkowo w środę o 19.30. 

 

W tym tygodniu jesteśmy na dwóch turniejach. PGA TOUR przenosi się do Meksyku, na Championship at Mayakoba, gdzie obrońcą tytułu będzie Viktor Hovland. Pozycją specjalną będzie transmitowany po raz pierwszy w historii wielki finał Challenge Tour na Majorce, gdzie o kartę DP World Tour walczyć będzie Mateusz Gradecki.

https://twitter.com/WWTatMayakoba/status/1565366241992183808?s=20&t=jbyvYohmbkXqIgYh9zrpcg

 

Nasz rozkład jazdy:

Czwartek i piątek

Challenge Tour: Rolex Challenge Tour Grand Final supported by The R&A, runda I i II: 18.00 – 21.00 RELIVE

PGA TOUR: World Wide Technology Championship at Mayakoba, runda I i II: 21.00 – 23.00 LIVE

Sobota

 Rolex Challenge Tour Grand Final supported by The R&A, runda III: 13.00 – 17.00 LIVE

World Wide Technology Championship at Mayakoba, runda III: 20.00 – 23.00 LIVE

Niedziela

Rolex Challenge Tour Grand Final supported by The R&A, runda IV: 12.30 – 16.30 LIVE

World Wide Technology Championship at Mayakoba, runda IV: 20.00 – 23.00 LIVE

 

Komentuje: Jacek Person

W sobotę i niedzielę Challenge Tour Grand Final razem z Jackiem komentować będzie debiutujący na naszej antenie Wojciech Nowakowski.

 

Napisała: Kasia Nieciak

GOLF NA ŚWIECIE
Partnerzy oficjalni