Adrian Meronk. Genesis Scottish Open. Fot. Stuart Beck

Meronk w Genesis Scottish Open

Po historycznym zwycięstwie w Horizon Irish Open Adrian Meronk nie zwalnia tempa – w czwartek rozpoczyna  udział w Genesis Scottish Open, prestiżowego Rolex Series, łączącego po raz pierwszy w historii DP World Tour z PGA Tour – dwie najbardziej prestiżowe ligi golfowe na świecie.

golfchannel.pl/?news=meronk-irlandzkie-impresje

Przypomnienie całego finału Horizon Irish Open, w poniedziałek 11 lipca od 18.00 i w środę od 16.00.

 

Będzie to najsilniejszy z niewielkoszlemowych turniejów DP World Tour. Wystąpi w nim 75 golfistów z PGA Tour, tyle samo z DP World Tour, trzech z KPGA, a kilka dzikich kart mają jeszcze do dyspozycji sponsorzy. W 40. edycji otwartych mistrzostw Szkocji pojawi się czternastu zawodników z pierwszej rankingowej piętnastki Official World Golf Ranking. W puli nagród 8 milionów dolarów.

Na polu The Renaissance Club w szkockim North Berwick powalczą m.in. światowy nr 1 Scottie Scheffler,

 

 

trzeci obecnie w OWGR Jon Rahm plus takie gwiazdy, jak Collin Morikawa, Justin Thomas, Jordan Spieth,

 

 

Hideki Matsuyama, Billy Horschel, Cameron Smith, Patrick Cantlay, Tyrrell Hatton, Min Woo Lee, Tommy Fleetwood, Robert MacIntyre, Viktor Hovland, Sam Burns, Matt Fitzpatrick czy mistrz olimpijski z Tokio Xander Schauffele i złoty medalista igrzysk w Rio de Janeiro Justin Rose.

 

 

Wśród tych nazwisk Adrian Meronk, który pierwszą rundę rozpocznie o godz. 8.35 – 9.35 w Polsce, z dziesiątego tee, w grupie z Coreyem Connersem i Deanem Burmesterem. 

 

 

Dopuszczona do startu została też trójka graczy, na którą DP World Tour nałożył grzywnę za udział w finansowanym przez Arabię Saudyjską turnieju LIV Golf.  Ponieważ Scottish Open jest turniejem współorganizowanym przez DP World Tour i PGA TOUR gracze ci początkowo nie dostali prawa gry w Szkocji, ze względu na zakaz gry zawodników LIV na PGA TOUR. Z powodu trwającego procesu sądowego sprawa została tymczasowo zawieszona i Jason Harding, Ian Poulter oraz Adrain Otaegui przystąpią do rywalizacji.

 

 

Renaissance Club był gospodarzem w zeszłych latach, a gościł także Scottish Senior Open 2017 i Ladies Scottish Open w 2019 i 2020. Obiekt sąsiaduje ze słynnym Muirfield areną wielu turniejów The Open. Bilety na wydarzenie zostały wyprzedane prawie osiem miesięcy temu.

 

 

Po zwycięstwie w Irlandii Adrian awansował z dwunastego na siódme miejsce rankingu DP World Tour, w rankingu światowym przeskoczył na 64. miejsce, ze 103. Poprawił też kategorię turniejową na kategorię trzecią, przysługującą m.in. triumfatorom na DPWT, co oznacza jeszcze większe możliwości gry w najważniejszych turniejach.

 

Czwartek i piątek:

Genesis Scottish Open – runda 1 i2 (RE-LIVE) 18:00 – 23:00

Sobota:

 Genesis Scottish Open – runda 3 (LIVE) 15.30 – 21.00

 Barbasol Championship – runda 3 (LIVE) 22:00 – 1:00

Niedziela:

Genesis Scottish Open – finał (LIVE) 15.30 – 21.00

Barbasol Championship – finał (LIVE) 21:30 – 0:00

 

Livescoring TUTAJ.

Źródło: PZG/Anna Kalinowska

 

Zdjęcie główne: Stuart Beck

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni