Scottie Scheffler. Memorial golf tournament. Muirfield Village Golf Club in Dublin, Ohio, USA, 05 June 2021. EPA/TANNEN MAURY Dostawca: PAP/EPA.

Scheffler najlepszy w Arnold Palmer Invitational

Scottie Scheffler, który najpierw zdążył zostać gwiazdą Ryder Cup, a dopiero później zwyciężyć w swoim pierwszym turnieju PGA TOUR. Trzy tygodnie potem wygrał ponownie, tym razem w jednym z najbardziej prestiżowych turniejów w sezonie – Arnold Palmer Invitational.

 

W pewnym momencie niedzielnej rozgrywki wydawało się, że połowa stawki turniejowej ma szanse na zwycięstwo. Co chwilę ktoś atakował, jednak za moment sytuacja gwałtownie się odwracała. Na koniec, na ja jak zawsze pełnym pułapek polu Arnolda Palmera, to właśnie Scottie przypieczętował drugi triumf w swoich ostatnich trzech startach, zakładając słynny czerwony sweterek, zarezerwowany dla zwycięzcy z  Arnold Palmer’s Bay Hill Club & Lodge.

.

Pole z soczystym roughem, szybkimi greenami i nieprzewidywalnym wiatrem tradycyjnie dało się wszystkim we znaki. Scheffler zanotował w niedzielę wynik 72, w dniu w którym było aż sześć rund z ósemką z przodu i tylko dwie zaczynające się od cyfry 6. Zakończył wszystko wynikiem -5, jedno uderzenie przed Tyrrellem Hattonem, który wygrywał tam dwa lata temu, a w tę niedzielę wykręcił wynik 69, Viktorem Hovlandem (74) i liderem po 54 dołkach – Billym Horschelem (75).

www.pgatour.com/competition/2022/arnold-palmer-invitational-presented-by-mastercard/leaderboard

 

Scottie, który zwyciężał po raz pierwszy w ubiegłym miesiącu, podczas WM Phoenix Open, tym razem przesunął się  na miejsce piąte w rankingu światowym: „To wspaniałe uczucie móc wygrać tutaj. Będąc całkowicie szczerym, w tym momencie jestem wyczerpany. To pole powala na kolana. Jestem bardzo zadowolony, że nie musiałem grać żadnych dodatkowych dołków.”

*

Na arenę swojego pierwszego triumfu wybrał najgłośniejszy, najbardziej zwariowany, niepowtarzalny WM Phoenix Open, gdzie rządzi zawsze zgiełk i zabawa, a frekwencja przekracza wszelkie rekordy, bijąc na głowę każdy inny turniej golfowy na tej planecie. Po raz pierwszy w karierze znalazł się wówczas w TOP 10 rankingu światowego, na miejscu dziewiątym, wskakując jednocześnie na miejsce czwarte w klasyfikacji FedEx Cup.

25 – letni Teksańczyk trafił ośmiometrowego putta na trzecim dołku dogrywki, pokonując Patricka Cantlaya: „Myślę, że pierwszy raz jest najcięższy. Zdecydowanie zrobiłem to dzisiaj w nie najłatwiejszy dla siebie sposób.”

Scottie ma już na koncie co nieco. To mistrz U.S. Junior Amateur, wyróżniony tytułem All-American w Teksasie, gracz roku Korn Ferry Tour, zdobywca noty marzeń 59 – zagranej na PGA TOUR, w turnieju FedEx Cup Playoffs.

Kilkukrotnie był bardzo blisko pierwszej wygranej w lidze, ostatnio podczas Houston Open. Przystępując do turnieju Phoenix Open zajmował pozycję No. 14 w rankingu światowym. Był zdecydowanie najwyżej sklasyfikowanym graczem na świecie, bez zwycięstwa na PGA Tour. Wcześniej też poznał smak wygranej, jednak było to na Korn Ferry Tour, gdzie triumfował dwukrotnie w 2019 roku, przeskakując w kolejnym sezonie do wyższej ligi.

Teraz jest dwukrotnym triumfatorem na PGA TOUR!

 

*

W tym tygodniu zapraszamy na THE PLAYERS!

 

Adrian Meronk od czwartku przystępuje do kolejnego turnieju, tym razem w RPA – MyGolfLife Open hosted by Pecanwood. Niestety nie będzie on nigdzie transmitowany. Planowane jest natomiast podsumowanie – po turnieju, we wtorek o 19.00.

 

Podsumowanie turnieju Magical Kenya Open: golfchannel.pl/?news=wu-meronk

 

Adrian Meronk przed Kenya Open 2022. Fot. Stuart Beck

 

KIBICUJEMY. #GoMeronk!

 

 

Czwartek, piątek i sobota:  

The PLAYERS Championship – runda 1 (LIVE) 20:00 – 00:00

Czwartek

Niedziela:

The PLAYERS Championship – finał (LIVE) 18:00 – 23:00

PONIEDZIAŁEK:

FINAŁ OD 18.30

Turniej komentują: Jacek Person i Krzysztof Rawa.

 

 

W czwartek o 18.00 PREMIEROWA relacja z ceremonii przyznania członkostwa w World Golf Hall of Fame.

Do Golfowej Galerii Sław dołączy czworo nowych członków: Tiger Woods, Susie Maxwell Berning, Tim Finchem i ś.p. Marion Hollins. Ceremonia odbędzie się w Ponte Vedra Beach na Florydzie.

 

 

Napisała: Kasia Nieciak

GOLF NA ŚWIECIE
Partnerzy oficjalni