Annika Sorenstam. PAP

Scandinavian Mixed i Palmetto Championship

Zapraszamy na dwa rozgrywane po raz pierwszy turnieje: Scandinavian Mixed Hosted by Henrik & Annika, będący częścią European Tour i Palmetto Championship at Congaree, na PGA TOUR.

Scandinavian Mixed Hosted by Henrik & Annika rozegrany zostanie w szwedzkim Vallda Golf & Country Club. W stawce znajdzie się 78 zawodniczek i 78 zawodników, walczących o jedno trofeum i pulę nagród, w wysokości €1,000,000.

Do wygrania będą również punkty w światowych rankingach kobiet i mężczyzn, punkty do rankingu Race to Dubai i Ryder Cup – dla graczy European Tour i Race to Costa del Sol i Solheim Cup – dla zawodniczek Ladies European Tour!

Wszyscy grać będą na tym samym polu, trenować na tych samych terenach treningowych i grać w turnieju razem we wspólnych grupach. Kobiety zagrają z damskich tee, a mężczyźni z męskich.

Zasady są proste i przejrzyste:

Szwedzcy gospodarze – Annika Sorenstam i Henrik Stenson, opisani zostali przez również występującego w tym tygodniu duńskiego kapitana europejskiej drużyny Ryder Cup z Le Golf National – Thomasa Bjorna, jako “Szwedzka Rodzina Królewska”. Goszczą oni wyjątkowy turniej, w którym po raz pierwszy w historii European Tour lub Ladies European Tour zagrają w jednej klasyfikacji kobiety i mężczyźni.

Annika to doskonałość golfowa, triumfatorka dziesięciu turniejów wielkoszlemowych, zwyciężająca w sumie 89 razy i posiadaczka rekordowej rundy 59 na LPGA TOUR!

Zagra ona w swojej rodzinnej Szwecji po raz pierwszy od 13 lat. Po latach przerwy, w lutym powróciła do gry, od razu przechodząc przez cut turnieju LPGA – Gainbridge LPGA.

Henrik, ma na swoim koncie jedno zwycięstwo wielkoszlemowe, pokonując Phila Mickelsona w słynnej batalii podczas The Open w 2016 roku, w Royal Troon Golf Club.

W 2006 roku trafił w Ryder Cup zwycięski putt dla drużyny europejskiej, a w 2013 roku dokonał niesamowitego wyczynu, zwyciężając jako jedyny w historii w rankingach po obu stronach Oceanu – na European Tour i PGA TOUR.

*

Palmetto Championship at Congaree

The Palmetto Championship at Congaree jest w założeniu turniejem, który ma zastąpić, tylko w tym roku, RBC Canadian Open – odwołany z powodu pandemii i trudności związanych z podróżą do Kanady. Będzie to trzeci turniej PGA TOUR rozgrywany w tym sezonie w Karolinie Południowej – po RBC Heritage i PGA Championship.

Congaree Golf Club, par 71, mierzący 7,655 jardów to pole projektu legendarnego Toma Fazio, zlokalizowane około 30 minut drogi od najstarszego, założonego w 1773 roku miasta w Georgii – Savannah.

Pole wybudowane jest na posiadłości o powierzchni 3200 akrów, z dołkami wijącymi się pomiędzy majestatycznymi, niekiedy nawet 300-letnimi drzewami.

Wyzwanie stanowić będą naturalne przeszkody i długość niektórych dołków, np. czwórka par-5, mierząca 645 jardów, czy dwa par 4 na pierwszej dziewiątce, dłuższe niż 520 jardów.

Zagrają tam m.in.:

Aktualny posiadacz FedExCup, pochodzący z Karoliny Południowej – Dustin Johnson.

Laureat Ben Hogan Award – John Pak, który zadebiutuje tam jako profesjonalista. Pak uhonorowany został również Fred Haskins Award jako najlepszy akademicki golfista w tym roku.

Były No.1- rankingu amatorów – Davis Thompson, który również zadebiutuje tam w gronie zawodowców. Grał on już w turnieju PGA TOUR jako amator, plasując się na 23 miejscu w The RSM Classic!

Były PGA TOUR Player of the Year Brooks Koepka wystąpi po raz pierwszy od batalii w PGA Championship.

Pojawią się też inni zwycięzcy wielkoszlemowi – Danny Willett, Jason Dufner i kapitan europejskiej drużyny Ryder Cup – Padraig Harrington – świeżo po świetnym czwartym miejscu w PGA Championship.

Zagrają również: Ian Poulter, Tyrrell Hatton, Lucas Glover, Matt Fitzpatrick, Harris English, Patton Kizzire, Satoshi Kodaira czy sensacja na European Tour – Garrick Higgo.

 

Scandinavian Mixed Hosted by Henrik & Annika i Palmetto Championship at Congaree w Golf Channel Polska

 

Czwartek i piątek:

 Scandinavian Mixed  – runda 1 i 2 (RE-LIVE) 19:00 – 21:00

 Palmetto Championship  – runda 1 i 2 (LIVE) 21:00 – 00:00

Sobota: ZMIANA! 

Scandinavian Mixed  – runda 3 (LIVE) 10:00 – 14:00 wcześniejsza transmisja powodu prognoz burzowych 

Palmetto Championship – runda 3 (LIVE) 21:00 – 00:00

Niedziela:

 Scandinavian Mixed  – runda 4 (LIVE) 14:00 – 18:00

Palmetto Championship – runda 4 (LIVE) 21:00 – 00:00

Komentuje: Jacek Person.

Napisała: Kasia Nieciak

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni