Henrik Stenson&Annika Sorenstam. Scandinavian Mixed. Vallda Golf and Country Club in Kungsbacka, Sweden, 10 June 2021. EPA/Pontus Lundahl/TT SWEDEN OUT Dostawca: PAP/EPA.

Scandinavian Mixed Hosted by Henrik & Annika

Zapraszamy na rozgrywany już po raz drugi wyjątkowy turniej – Volvo Car Scandinavian Mixed Hosted by Henrik & Annika.

 

www.europeantour.com/dpworld-tour/scandinavian-mixed-hosted-by-henrik-annika-2022/leaderboard

 

Czwartek i piątek:

Volvo Car Scandinavian Mixed Hosted by Henrik & Annika – runda 1 i 2 (RE-LIVE) 19:00 – 21:00

PGA TOUR: RBC Canadian Open – runda 1 i 2 (LIVE) 21:00 – 0:00

Sobota i niedziela:

Volvo Car Scandinavian Mixed Hosted by Henrik & Annika – runda 3 i 4 (LIVE) 14:00 – 18:00

RBC Canadian Open – runda 3 i 4 (LIVE) 20:00 – 0:00

 

Rok temu w swojej inauguracyjnej edycji, turniej toczył się w szwedzkim Vallda Golf & Country Club. Tym razem przeniósł się na oczywiście również szwedzki, słynny North Course w Halmstad, w Tylösand, będący areną Solheim Cup w 2007 roku, gdzie  Annika wywalczyła 2,5 punktu dla drużyny europejskiej.

Zaprojektowany przez Rafaela Sundbloma, ojca szwedzkiej architektury pól golfowych, otrzymał aprobatę Szwedzkiej Federacji Golfa w maju 1938 roku i został oficjalnie otwarty we wrześniu tego samego roku. Halmstad po raz pierwszy będzie gospodarzem turnieju DP World Tour, ale przez lata gościł imprezy w ramach Challenge Tour i Ladies European Tour, ostatnio witając golfistów amatorów na ANNIKA Invitational Europe w 2017 roku.

W stawce, podobnie jak ostatnio, znajdzie się 78 zawodniczek i 78 zawodników, walczących o jedno trofeum i pulę nagród, w wysokości $ 2,000,000, która zwiększyła się znacznie w porównaniu z ubiegłorocznym milionem Euro. Do wygrania będą również punkty w światowych rankingach kobiet i mężczyzn, punkty do rankingu DP World Tour i Ryder Cup – dla graczy DPWT i Race to Costa del Sol i Solheim Cup – dla zawodniczek Ladies European Tour!

Wszyscy grać będą na tym samym polu, trenować na tych samych terenach treningowych i walczyć w turnieju razem w mieszanych  grupach. Kobiety zagrają z damskich tee, a mężczyźni z męskichZasady są proste i przejrzyste.

Szwedzcy gospodarze opisani zostali przez występującego rok temu w turnieju, duńskiego kapitana europejskiej drużyny Ryder Cup z Le Golf National – Thomasa Bjorna, jako “Szwedzka Rodzina Królewska”. Goszczą oni wyjątkowy turniej, w którym po raz drugi w historii DP World Tour lub Ladies European Tour zagrają w jednej klasyfikacji kobiety i mężczyźni. Z grona 156 osób przez cut  przejdzie najlepszych 65 wyników, plus remisy.

Annika to legenta kobiecego golfa, triumfatorka dziesięciu turniejów wielkoszlemowych, zwyciężająca w sumie 89 razy i posiadająca jako jedyna na koncie rekordową rundę 59 na LPGA TOUR!

Rok temu zagrała ona w swojej rodzinnej Szwecji po raz pierwszy od 13 lat. Po latach przerwy, w lutym ubiegłego roku powróciła częściowo do gry, od razu przechodząc przez cut turnieju LPGA – Gainbridge LPGA.

Henrik, ma na swoim koncie jedno zwycięstwo wielkoszlemowe, pokonując Phila Mickelsona w słynnej batalii podczas The Open w 2016 roku, w Royal Troon Golf Club.

W 2006 roku trafił zwycięski putt dla drużyny europejskiej Ryder Cup, a w 2013 roku dokonał niesamowitego wyczynu, zwyciężając jako jedyny w historii w rankingach po obu stronach Oceanu – na wówczas European Tour i PGA TOUR.

Gospodarze turnieju, którzy w poniedziałek zostali wprowadzeni do Szwedzkiej Galerii Sław Golfa, dołączają w  do całej eskadry szwedzkich zawodniczek i zawodników grających w turnieju.

Znaleźli się w tym gronie m.in.:

Alex Noren, zwycięzca Ryder Cup i dziesięciokrotny triumfator na DP World Tour, który powraca do Szwecji po raz pierwszy od 2019 roku. W  latach 2011 i 2015 wygrywał dwukrotnie na ojczystej ziemi.

Maja Stark jest obecną liderką Race to Costa del Sol – całosezonowego rankingu Ladies European Tour – po tym, jak odniosła zwycięstwo w NSW Open w zeszłym miesiącu i zaliczyła sześć miejsc w TOP 10 w swoich pierwszych siedmiu turniejach sezonu.

Sporo uwagi przyciąga również Ingrid Lindblad po wykręceniu 65 uderzeń w pierwszej rundzie zeszłotygodniowego U.S. Women’s Open, najniższej w wykonaniu amatorki w 77-letniej historii, w turnieju wielkoszlemowym.

Linn Grant, która zajmuje aktualnie trzecie miejsce w rankingu Ladies European Tour, wygrała w marcu w Joburg Ladies Open z pięcioma uderzeniami przewagi w swoim pierwszym starcie w LET jako pełnoprawna członkini ligi.

W turnieju będzie też polski akcent. Wszystko za sprawą Mikołaja Kniagininina – mistrza Polski match play, wicemistrza Polski mężczyzn oraz wraz z ekipą z Sobieni wielokrotnego drużynowego mistrza Polski. Mikołaj jest caddym tegorocznej debiutantki ligi – Dunki Smilli Tarning Sønderby. Duet wrócił właśnie z U.S. Women’s Open.W turnieju zagrają m.in. również dobrze znani z występów DP World Tour.: Julien Brun, Edoardo Molinari, Alexander BJÖRK, Thriston LAWRENCE, Oliver Wilson, Renato Paratore, Robert Rock, Julian Suri, Andrea Pavan, Shubhankar SHARMA, Tapio
PULKKANEN, Johannes VEERMAN czy John Catlin.

 

Obrońcą tytułu będzie Jonathan Caldwell.

golfchannel.pl/?news=higgo-caldwell

*

Czwartek i piątek:

DP World Tour: Volvo Car Scandinavian Mixed Hosted by Henrik & Annika – runda 1 i 2 (RE-LIVE) 19:00 – 21:00

PGA TOUR: RBC Canadian Open – runda 1 i 2 (LIVE) 21:00 – 0:00

Sobota i niedziela:

Volvo Car Scandinavian Mixed Hosted by Henrik & Annika – runda 3 i 4 (LIVE) 14:00 – 18:00

RBC Canadian Open – runda 3 i 4 (LIVE) 20:00 – 0:00

Komentuje: Jacek Person

 

Zapraszamy!

 

Napisała: Kasia Nieciak

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni