Sam Burns. 2022 Presidents Cup. Quail Hollow Club in Charlotte, North Carolina, USA, 21 September 2022. EPA/TANNEN MAURY Dostawca: PAP/EPA.

Sanderson Farms Championship

Po emocjach Presidents Cup swoją działalność wznawia PGA TOUR, przenosząc się z Kalifornii, z inaugurującego sezon Fortinet Championship, do stanu Mississippi, na Sanderson Farms Championship. 

 

www.pgatour.com/leaderboard

 

Czwartek i piątek:

DP World Tour: Alfred Dunhill Links Championship – runda 1 i 2 (RE-LIVE) 19:00 – 22:00

PGA TOUR: Sanderson Farms Championship – runda 1 i 2 (LIVE) 22:00 – 00:30

Sobota i niedziela:

Alfred Dunhill Links Championship – runda 3 i 4 (LIVE) 14:00 – 18:00

Sanderson Farms Championship – runda 3 i 4 (LIVE) 22:00 – 1:00

 

Sanderson Farms Championship jest częścią PGA TOUR już od 1968 roku. Rozgrywany był oryginalnie w Hattiesburg Country Club. W latach 1994 – 2013 gra przeniosła się do Annandale Golf Club, w Madison, by od 2014 roku zagościć w Country Club of Jackson. Turniej zawsze toczył się na fairwayach Mississippi.

 

Obrońcą tytułu będzie Sam Burns, który triumfował tam po raz drugi w 2021 roku. 25-latek pokonał jednym uderzeniem wracającego po latach zmagań do formy – pięciokrotnego triumfatora na PGA TOUR – Nicka Watney’a, oraz debiutanta w lidze, Camerona Younga.

 

Sam ma już na swoim koncie cztery zwycięstwa PGA TOUR, dwa kolejne zdobywając w tym roku, w maju, podczas Valspar Championship i Charles Schwab Challenge! Debiutował też w Presidents Cup. 

golfchannel.pl/?news=presidents-cup-open-de-france

Country Club of Jackson otwarty został w 1914 roku. Jest klubem prywatnym, posiadającym 27 dołków. Osiemnaście z nich zostało gruntownie przeprojektowanych przez Johna Foughta w 2008 roku.

 

 

Mississippi uważane jest za raj dla tych, którzy jeszcze nie zwyciężali na PGA TOUR. Sześciu kolejnych zwycięzców tego turnieju, od czasu kiedy rozgrywany jest w Country Club of Jackson debiutowała na listach triumfatorów właśnie tutaj. Byli to: Sebastián Muñoz, Cameron Champ, Ryan Armour, Cody Gribble, Peter Malnati i Nick Taylor. Z ostatnich 27 edycji turnieju, aż 23 razy triumfowali tam Amerykanie!

W 2017 roku Ryan Armour, zwyciężał z aż pięciopunktową przewagą. 41-latek z Ohio był wtedy jedynym graczem, który każdego dnia złamał 70. Rozpoczął od rundy 66, a jego najsłabszym wynikiem było 68 uderzeń. Zwycięstwo przyszło w 105 starcie, z których na przestrzeni dziesięciu lat tylko cztery kończyły się w najlepszej dziesiątce. Pierwsza wygrana nadeszła zaledwie miesiąc po odzyskaniu praw do gry na PGA Tour, w Web.com Tour Finals.

 

 

Rok później podziwiać mogliśmy pierwszą wygraną, teraz już trzykrotnego triumfatora w lidze – Camerona Champa.

 

 

W 2019 roku po raz pierwszy w historii triumfował tam reprezentant Ameryki Południowej – Sebastian Munoz. Kolumbijczyk po dogrywce na osiemnastym dołku pokonał wschodzącą gwiazdę południowo-koreańskiego golfa Sungjae Ima.

 

 

W 2020 roku wygrywał przybywający prosto z Ryder Cup na Whistling StraitsSergio Garcia, który po trzech latach, pięciu miesiącach i 25 dniach powrócił do grona triumfatorów na PGA TOUR. Sergio, wraz z J.T Postonem i Cameronem Daviesem, był liderem po 54 dołkach, przystępując do niedzielnej rozgrywki z jednym uderzeniem przewagi i zwyciężając ostatecznie również z taką przewagą, nad Peterem Malnatim. W tym roku z wiadomych powodów nie zobaczymy go w tym turnieju, ani w żadnym turnieju PGA TOUR.

 

golfchannel.pl/?news=sergio

golfchannel.pl/?news=whistling-straits

 

Kto oprócz obrońcy tytułu zagra w tym tygodniu? Najlepiej sprawdzić to studiując trzy wnikliwe zestawienia: Power Rankings, Experts Pics i Sleeper Pics. 

 

Zestawienie naszych transmisji na w tym tygodniu:

Czwartek i piątek:

DP World Tour: Alfred Dunhill Links Championship – runda 1 i 2 (RE-LIVE) 19:00 – 22:00

PGA TOUR: Sanderson Farms Championship – runda 1 i 2 (LIVE) 22:00 – 00:30

Sobota i niedziela:

Alfred Dunhill Links Championship – runda 3 i 4 (LIVE) 14:00 – 18:00

Sanderson Farms Championship – runda 3 i 4 (LIVE) 22:00 – 1:00

Komentuje: Jacek Person.

Napisała: Kasia Nieciak
Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni