European team member Sergio Garcia of Spain. 2020 Ryder Cup. Whistling Straits. Kohler, Wisconsin, USA, 25 September 2021. EPA/ERIK S. LESSER Dostawca: PAP/EPA.

Sanderson Farms Championship

Po emocjach Ryder Cup swoją działalność wznawia PGA TOUR, przenosząc się z Kalifornii, z inaugurującego sezon Fortinet Championship, do stanu Mississippi, na Sanderson Farms Championship. 

 

 

Sanderson Farms Championship jest częścią PGA TOUR już od 1968 roku. Rozgrywany był oryginalnie w Hattiesburg Country Club. W latach 1994 – 2013 gra przeniosła się do Annandale Golf Club, w Madison, by od 2014 roku zagościć w Country Club of Jackson. Turniej zawsze toczył się na fairwayach Mississippi.

 

Country Club of Jackson otwarty został w 1914 roku. Jest klubem prywatnym, posiadającym 27 dołków. Osiemnaście z nich zostało gruntownie przeprojektowanych przez Johna Foughta w 2008 roku.

 

 

Mississippi uważane jest za raj dla tych, którzy jeszcze nie zwyciężali na PGA TOUR. Sześciu kolejnych zwycięzców tego turnieju, od czasu kiedy rozgrywany jest w Country Club of Jackson debiutowała na listach triumfatorów właśnie tutaj. Byli to: Sebastián Muñoz, Cameron Champ, Ryan Armour, Cody Gribble, Peter Malnati i Nick Taylor. Z ostatnich 26 edycji turnieju, aż 22 razy triumfowali tam Amerykanie!

W 2017 roku Ryan Armour, zwyciężał z aż pięciopunktową przewagą. 41-latek z Ohio był wtedy jedynym graczem, który każdego dnia złamał 70. Rozpoczął od rundy 66, a jego najsłabszym wynikiem było 68 uderzeń. Zwycięstwo przyszło w 105 starcie, z których na przestrzeni dziesięciu lat tylko cztery kończyły się w najlepszej dziesiątce. Pierwsza wygrana nadeszła zaledwie miesiąc po odzyskaniu praw do gry na PGA Tour, w Web.com Tour Finals.

 

 

Rok później podziwiać mogliśmy pierwszą wygraną, teraz już trzykrotnego triumfatora w lidze – Camerona Champa.

 

 

W 2019 roku po raz pierwszy w historii triumfował tam reprezentant Ameryki Południowej – Sebastian Munoz. Kolumbijczyk po dogrywce na osiemnastym dołku pokonał wschodzącą gwiazdę południowo-koreańskiego golfa Sungjae Ima.

 

Obrońcą tytułu będzie przybywający prosto z Ryder Cup na Whistling StraitsSergio Garcia, który rok temu, po trzech latach, pięciu miesiącach i 25 dniach powrócił do grona triumfatorów na PGA TOUR. Sergio, wraz z J.T Postonem i Cameronem Daviesem, był liderem po 54 dołkach, przystępując do niedzielnej rozgrywki z jednym uderzeniem przewagi i zwyciężając ostatecznie również z taką przewagą, nad Peterem Malnatim. 

 

golfchannel.pl/?news=sergio

golfchannel.pl/?news=whistling-straits

 

Oprócz Sergio w turnieju zagrają m.in.: Will Zalatoris, Matthew Wolff, Sam Burns, C.T. Pan, Rory Sabbatini, Bradley, Jimmy Walker, Gary Woodland,  Lucas Glover, Corey Conners, Sungjae Im, Mito Pereira, Zach Johnson, Brandt Snedeker, Bill Haas, Doc Redman, Adam Hadwin, Mackenzie Hughes, Kiradech Aphibarnrat, Brendon Todd, Carlos Ortiz, Matt Wallace, Lucas Herbert.

 

 

Sanderson Farms Championship i Alfred Dunhill Links Championship i  w Golf Channel Polska
Czwartek i piątek
Dunhill Links, R1 i R2: 19:30-22:30 – RELIVE
Sanderson Farms, R1 i R2: 22:30-1:00 – LIVE
Sobota i niedziela
Dunhill Links, R3 i R4: 14:00-18:00 – LIVE
Sanderson Farms, R3 i R4: 22:00-1:00 – LIVE
Komentuje: Jacek Person
Napisała: Kasia Nieciak
Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni