Fot. Strzały na Fairwayu

Rywalizacja o tytuł Klubowego Mistrza Polski w toku.

Na polu Binowo Park GC 20 drużyn stanęło do walki o miano najlepszego klubu w Polsce. W zawodach wystartowało 120 zawodników, którzy rozgrywali w czwartek rundę stroke play. Turniej potrwa do niedzieli.

W czołówce w klasyfikacji indywidualnej uplasowali się Alejandro Pedryc (Sobienie Królewskie G&CC) z wynikiem -3 (69) oraz, z dwoma uderzeniami więcej, Ireneusz Sęk (Kalinowe Pola GC). Wśród kobiet najniższy rezultat uzyskała reprezentantka gospodarzy Dorota Zalewska, która zakończyła „osiemnastkę” w 76 uderzeniach.

Najmniejszą liczbę punktów, uzyskaną z sumy 5 najlepszych wyników indywidualnych w drużynie, zdobyli dziś, broniący tytułu, reprezentanci Sobienie Królewskie G&CC (Alejandro Pedryc, Andrzej Wierzba, Michał Bargenda, Aleksander Wierzba, Mikołaj Geritz, Konrad Bargenda, Alvin Brasseaux– kpt.). Zawodnicy z Sobieni zagrali w sumie 387 uderzeń.

Na drugim miejscu w klasyfikacji drużynowej jest ekipa Binowo Park GC (Dorota Zalewska, Szymon Olszewski, Rafał Zmysłowski, Patrik Fassero Gamba, Marek Góra, Roman Kudelnicki, Max Sałuda – kpt.). Gospodarze zagrali w sumie 400 uderzeń.

Trzecia drużyna w tabeli to Tokary GC  (Jakub Dymecki, Filip Kowalski, , Maria Żrodowska, Maksymilian Biały, Dariusz Dymecki, Patrycjusz Kowalski – kpt.) z rezultatem 401.

Na podstawie sumy z pierwszej rundy drużyny zostały podzielone na dwie grupy: 1-8 oraz 9-16 według kolejności zajętych miejsc.

Do „ósemki”, która będzie walczyć o tytuł mistrzowski, zakwalifikowały się jeszcze następujące kluby: First Warsaw G&CC, Toya G&CC Wrocław, Gradi GC, SPAR Polska GC i Kalinowe Pola GC.

W piątek rywalizacja w formacie match play brutto w powyższych grupach. Każdy mecz składać się będzie z czterech pojedynków indywidualnych (single match play) i jednego pojedynku foursome match play.

Wyniki drużynowe: TUTAJ.

Wyniki indywidualne: TUTAJ.

Tee time: TUTAJ.

 

Fot. Strzały na Fairwayu

Źródło: PZG

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE
Partnerzy oficjalni