Adrian Meronk&Mateusz Gradecki. PZPN Invitational. Fot: Kasia Nieciak

Rusza Slovakia Challenge.

Przed Mateuszem Gradeckim i Adrianem Meronkiem kolejny występ Challenge Tour. Tym razem nasze Asy zagrają w turnieju D+D REAL Slovakia Challenge. W poprzednim występie, w słonecznej Italii, Gradi popisał się swoim najlepszym rezultatem w dotychczasowych zmaganiach w drugiej lidze europejskiego golfa. Później, bez śladów zadyszki, wystąpił jeszcze w kwalifikacjach do The Open!

***

Po zakończonym w niedzielę Italian Challenge Open zawodnicy przenoszą się na Słowację, gdzie rozegrane zostaną kolejne zmagania w ramach II ligi europejskiej. Czterodniowa rywalizacja odbędzie się na polu golfowym Penati Golf Resort (par 72), szczycącym się między innymi najdłuższym dołkiem w profesjonalnym golfie!

 

 

W zawodach wystartuje 156 golfistów z 29 krajów, w tym Mateusz Gradecki i Adrian Meronk. Podobnie jak w poprzednich rozgrywkach European Challenge Tour po dwóch rundach nastąpi CUT dla 60 najlepszych wyników i remisów.

***

W poprzednim turnieju świetnie spisał się Mateusz Gradecki, który popisał się swoim najlepszym występem na Challenge Tour i zajął trzynaste miejsce podczas turnieju Italian Challenge Open, rozgrywanym na polu Terre dei Consoli we włoskim Monterosi, niedaleko Rzymu. W zawodach rozgrywanych we Włoszech Gradecki rozkręcał się z rundy na rundę, notując kolejno wyniki: 71, 71, 68 i 67 uderzeń. Łącznie zanotował 277 uderzeń i zakończył zmagania ze znakomitym wynikiem 11 uderzeń poniżej par.

 

 

Tegoroczny Italian Challenge Tour to do tej pory najlepiej punktowane zawody sezonu. Turniej był dla zawodników niezwykle atrakcyjny także pod względem nagród. Do podziału między najlepszych golfistów była jedna z najwyższych puli nagród w tegorocznym Challenge Tour wynosząca 300 tysięcy euro.

 „Już od paru turniejów czułem ze moja gra powoli się układa. Italian Challenge był moim najlepszym występem w Challenge Tour do tej pory i złożyło się na to wiele czynników. Jestem cierpliwy w dążeniu do najlepszej  dyspozycji i wierzę, że to co robię przyniesie pożądane efekty. Przede mną jeszcze wiele startów w najbliższych tygodniach i jestem na nie gotowy” powiedział Mateusz Gradecki.

Dla Gradiego to pierwszy pełny sezon, rozgrywany w ramach cyklu Challenge Tour – wyższego poziomu europejskiego golfa, w porównaniu do cyklu Pro Golf Tour, w którym Gradecki rywalizował w ubiegłym roku.

 

 

„Zawodnicy, grający regularnie w Challenge Tour są wysokiej klasy profesjonalistami. Gra w Pro Golf Tour w moim pierwszym zawodowym sezonie, była świetną szkołą stabilizowania formy i osiągania dobrej powtarzalności uderzeń. Teraz w Challenge Tour rozwijam się na wyższym poziomie i nie zapominam o moim długofalowym celu, jakim jest uzyskanie kwalifikacji olimpijskiej do Tokio 2020.”

***

Adrian Meronk tym razem zagrał nieco słabiej i po rundach 72-70-71-73, z wynikiem (-2) uplasował się na dzielonym miejscu pięćdziesiątym.

Zwyciężył Anglik Matthew Jordan, dla którego była to pierwsza zawodowa wygrana!

 

 

***

Gradi wraca do cyklu Challenge Tour po krótkiej przerwie na udział w kwalifikacjach do turnieju The Open, najstarszego obok US Open, Masters i US PGA Championship, turnieju wielkoszlemowego na świecie, jedynego z wielkiej czwórki turniejów, rozgrywanego poza Stanami Zjednoczonymi. W kwalifikacjach rozgrywanych na polu Prince’s w hrabstwie Kent, jednym z najlepszych i najbardziej prestiżowych pól golfowych na świecie, Mateusz Gradecki zajął bardzo dobre 18 miejsce z wynikiem 143 uderzeń. Do czołowej trójki, która uzyskała kwalifikację do głównego turnieju The Open, Gradeckiemu zabrakło zaledwie siedmiu uderzeń:

„Kwalifikacje oceniam bardzo pozytywnie. Po pierwszych 9 dołkach prowadziłem w tabeli z wynikiem -5. Kontynuowałem dobrą grę lecz w drugiej części kwalifikacji zabrakło mi nieco szczęścia i kilku uderzeń do miejsca w czołowej trójce. Moim celem w kwalifikacjach było dostać się do The Open, ale też grać solidny golf. To drugie mogę na pewno zaliczyć jako spełnione. Kwalifikacje były bardzo wymagające – rozgrywaliśmy dwie rundy jednego dnia, co oznaczało dla mnie ponad 9 godzin spędzonych na aktywnej grze na polu.”

Oto trójka szczęśliwych kwalifikantów, wśród których najlepszym rezultatem pochwalić może się amator – Curtis Knipes!

 

 

Wyniki kwalifikacji do The Open

 

***

Na Słowacji Polacy wystartują z tee 10: Adrian Meronk o 7:50, a Mateusz Gradecki o 14:00.

Będzie to czwarta edycja turnieju D+D REAL Slovakia Challenge, który wraca do harmonogramu European Challenge Tour po dwóch latach przerwy.

 

 

Livescoring: TUTAJ.

Źródło: Kancelaria PR, Przemysław Śmiałkowski i Polski Związek Golfa

Zdjęcia Gradeusza – Kancelaria PR

Opracowała: Kasia Nieciak

 

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni