Rusza Polish Open!

W poniedziałek, na polu golfowym Gradi Golf Club rozpocznie się najważniejszy zawodowy turniej golfowy w Polsce,  należący do niemieckiego cyklu Pro Golf Tour – Polish Open 2018. Turniej główny poprzedzi niedzielny ProAm Polish Open o Puchar Prezesa PGA Polska.

Pro Golf Tour to zawodowy cykl turniejów uważany za trzecią ligę golfa europejskiego. W rozgrywkach tradycyjnie weźmie udział blisko 100 zawodowców z całej Europy. Dzięki dzikim kartom w Otwartych Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Mężczyzn wezmą udział najlepsi gracze  PGA Polska: Oskar Zaborowski, Max Sałuda, Grzegorz Zieliński, Thomas Bosco-Cwiok, Adrian Kaczała oraz Kuba Ossowski. Nie zabraknie oczywiście Mateusza Gradeckiego – aktualnie pierwszego gracza rankingu Pro Golf Tour!

Wystąpi również silna grupa amatorów z Kadry Polski. Turniej zaliczany jest do oficjalnego rankingu światowego WAGR – World Amateur Golf Ranking, a co za tym idzie jest to wyjątkowa okazja dla najlepszych amatorów na zdobycie dodatkowych punktów. Pula nagród to blisko  130.000 zł.

PGA Polska czyli Stowarzyszenie Instruktorów Golfa, jako naturalny ambasador golfa,  jest współorganizatorem turnieju Polish Open. Jest to organizacja skupiająca profesjonalnych instruktorów golfa oraz zawodników turniejowych. Misją Stowarzyszenia jest popularyzacja golfa, podnoszenie poziomu rywalizacji sportowej oraz reprezentowanie wartości etycznych, wynikających z tradycji i historii golfa. PGA Polska jest także organizatorem międzynarodowego cyklu Alior Bank PGA Polska Tour, Otwartych Mistrzostw Polski Longest Drive, a także turnieju PGA Polska Short Game Champiosnhip.

„Stowarzyszenie Instruktorów Golfa ponownie zostało współorganizatorem najważniejszego golfowego turnieju w Polsce –  Polish Open. PGA Polska od lat jest partnerem pierwszego wyboru przy organizacji najbardziej prestiżowych zawodowych  turniejów. Od wielu lat również współpracuje z polem Gradi Golf Club, dlatego nie mam wątpliwości, że organizacja będzie na najwyższym poziomie” powiedział Prezes PGA Polska, Jarosław Sroka.

Turniej Polish Open poprzedzi Pro-Am Polish Open o Puchar Prezesa PGA Polska. Podczas  Pro-Amu amatorzy będą mieli okazję zagrać z najlepszymi zawodowcami z całej Europy.  ProAm zostanie rozegrany w formacie stableford netto. Będą się liczyły dwa najlepsze wyniki na każdym dołku. Nagrodzone zostaną trzy najlepsze drużyny, a także gracz, który będzie miał najlepszy wynik indywidualny. Nagrodą główną w ProAmie będzie bezpłatny udział w turniejach z cyklu Alior Bank PGA Polska Tour w sezonie 2018/19.

„Turniej Polish Open zapowiada się bardzo ciekawie, głownie za sprawą naszego zawodnika i członka PGA Polska – Mateusz Gradeckiego. Dobry start w tym turnieju znacznie ułatwi mu awans do Challenge tour, więc jest to dla niego bardzo ważny sprawdzian. Na turniej przyjedzie czołówka zawodników z całego świata, co za tym będzie można zobaczyć golf na najwyższym poziomie” powiedział dyrektor turnieju Filip Naglak.

Mateusz Gradecki aktualnie jest liderem w rankingu Order of Merit. Jeśli utrzyma pozycję do końca roku otrzyma przepustkę do Challenge Tour. Zawodnicy z top 10 klasyfikacji otrzymają prawo startu w drugim etapie kwalifikacji European Tour Q-School.

 

 

Program turnieju Pro-Am:

 

 

Gradi Golf Club, to jedno z najpiękniejszych i najlepiej przystosowanych do profesjonalnej gry pól golfowych w okolicach Wrocławia. Pole Główne to 18-dołkowe pole (PAR 71) o długości 5437 metrów, które zapewnia grę pełną wyzwań i satysfakcji zarówno graczom zaawansowanym, jak i początkującym.

 

Patronem Mediowym turnieju jest Golf Channel Polska.

 

 

 

Źródło: PGA Polska

 

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni