Fot: Deutsche Bank Polish Masters

Rusza finał Deutsche Bank Polish Masters!

Ze względu na wielkie zainteresowanie finał Deutsche Bank Polish Masters trzeba rozgrywać na dwóch polach równocześnie. Wśród 200 zawodników pojawią się też m.in. Tomasz Iwan, Szymon Ziółkowski i Mariusz Czerkawski. Zwycięzcy w nagrodę wyjadą na najlepsze pola w Europie.

Cykl Deutsche Bank Polish Masters to ogromne przedsięwzięcie. Eliminacje do finału trwały pięć miesięcy, niemal tyle, ile sezon golfowy w Polsce. W tym czasie rozegrano aż 10 turniejów kwalifikacyjnych na polach w całym kraju.

W każdym z nich brało udział od 100 do 120 osób. W sumie daje to ok. 1,2 tys. golfistów! To jedna czwarta zawodników zarejestrowanych w Polskim Związku Golfa i posiadających karty handicapowe.

Niełatwe zadanie

W finale zagra dwa razy więcej zawodników niż w pojedynczych eliminacjach. Dlatego zawody będą toczyły się aż na dwóch polach równolegle, w Sobieniach Królewskich i Rajszewie, potrwają aż trzy dni.

– Deutsche Bank Polish Masters to chyba najbardziej wymagający turniej dla amatorów golfa w Polsce, ale też najbardziej satysfakcjonujący. Dwa pola, trzy dni zmagań – to niełatwe kondycyjnie zadanie. Jednak taki format gry pozwala wyłonić rzeczywiście najlepszych – mówi Jacek Gulmantowicz, prezes Golf24, organizatora Deutsche Bank Polish Masters.

Wśród uczestników pojawią się znane nazwiska ze świata sportu i nie tylko, które upodobały sobie golfa i największy w Polsce turniej dla amatorów tej dyscypliny.

Hokeista z bramkarzem

Swój udział potwierdził dyrektor piłkarskiej reprezentacji Polski Tomasz Iwan. Będzie walczył m.in. z mistrzem olimpijskim w rzucie młotem Szymonem Ziółkowskim. Obok nich pojawią się tekściarz i satyryk Rafał Bryndal oraz Wojtek „Lajan” Witczak z zespołu Afromental.

Do zawodów zgłosili się także snowboardziści Mateusz Ligocki i Michał Ligocki. Atmosferę z pewnością podgrzeje występ Mariusza Czerkawskiego, najsłynniejszego polskiego hokeisty, oraz wybitnego bramkarza Jerzego Dudka. Niskie i bardzo do siebie zbliżone handicapy zawodników wskazują na to, że walka może być bardzo zacięta.

 

Wielka nagroda

Podczas finału wyłonionych zostanie 18 zwycięzców, którzy zostaną zaproszeni na zagraniczny turniej. To główna nagroda za miesiące zmagań. Tym razem zwycięzcy pojadą do Portugalii i zagrają na najlepszych polach w Europie.

Jedno z nich to zaprojektowane przez Jacka Nicklausa Monte Rei. To światowej klasy pole jest numerem 1 w Portugalii i należy do czołówki pól golfowych Europy. Mastersi zagrają także na polu The Old Course, które w portugalskim rankingu zajmuje trzecią pozycję.

Finał największej w Polsce serii turniejów golfowych dla amatorów – Deutsche Bank Polish Masters Grand Final 2017 – już w weekend 22-24 września.

 

Deutsche Bank i golf

Deutsche Bank od wielu lat angażuje się w renomowane wydarzenia golfowe w Europie i na świecie. Do niezwykle popularnych należy rozgrywany w Bostonie turniej Deutsche Bank Championship, w którym wielokrotnym zwycięzcą był m.in. Tiger Woods. Turniej jest częścią PGA Tour. Przez wiele lat Bank współorganizował  także doskonale znany wszystkim golfistom na świecie Deutsche Bank Players’ Championship of Europe oraz Deutsche Bank Ladies’ Swiss Open, prestiżowy turniej dla kobiet odbywający się w ramach cyklu Ladies European Tour.

W Polsce Deutsche Bank od 13 lat patronuje cyklowi turniejów golfowych opartemu na wspólnej rywalizacji zawodowców z amatorami. Początkowo był on organizowany pod nazwą Deutsche Bank Pro-Am Tour; w 2012 roku nasz turniej zyskał już międzynarodowy wymiar w oparciu o ligę Pro Golf Tour. W latach 2013-2014 rozgrywki Deutsche Bank Polish Masters były finałowym turniejem europejskiego cyklu i zgromadziły najlepszych zawodników ligi Pro Golf Tour w Europie. Od 2015 roku Deutsche Bank powrócił do koncepcji rywalizacji najlepszych polskich Amatorów, którzy walczyć będą o zaproszenie na zagraniczny turniej. W 2016 roku odbyło się 9 rozgrywek eliminacyjnych na najlepszych polach golfowych w Polsce, w których wystartowało aż 1260 golfistów. Deutsche Bank jest również sponsorem Dr Irena Eris Ladies’ Golf Cup – prestiżowego wydarzenia golfowego dla kobiet.

 

http://polishmasters.pl/

 

Fot: Deutsche Bank Polish Masters

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni