Adrian Meronk

Meronk szalał! Rusza Challenge de España.

W niedzielę zakończył się Turkish Airlines Challenge – turniej z cyklu European Challenge Tour. W zawodach odbywających się w tureckim Samsun do finału awansował tylko jeden Polak – Adrian Meronk. Uzyskany przez niego wynik zagwarantował mu dzielone siódme miejsce.

W czterodniowych rozgrywkach na polu Samsun GC wzięło udział 156 golfistów. Po drugiej rundzie rywalizacji nastąpił CUT, którego nie udało się przejść Mateuszowi Gradeckiemu. Adrian Meronk pierwszego dnia zagrał cztery uderzenia poniżej par pola, zaś drugiego uzyskał fenomenalny wynik -10.

 

 

Trzeci dzień zawodów Adrian zakończył z kolejnym świetnym rezultatem -7, co zapewniło mu pozycję lidera przed rundą finałową.

 

 

Ostatni dzień rywalizacji w wykonaniu polskiego kadrowicza nie należał do najbardziej udanych. Adrian zagrał +1, uzyskując w całym turnieju łączny wynik -20. W ostatecznej klasyfikacji Meronk uplasował się na siódmym miejscu, dzielonym z Anglikiem Matthew Jordan’em i Gary Boydem: „Jest trochę niedosyt. Ostatniego dnia miałem  pecha na greenach. Nic mi nie wpadało i większość puttów tylko ocierała się o dołek  Przede mną start w Challenge de España.”

Ostatecznie Adrian stracił trzy uderzenia do zwycięzcy, którym po dogrywce z 🇮🇹 Francesco Laportą został 🏴󠁧󠁢󠁳󠁣󠁴󠁿 Connor SYME!

 

 

Kolejnym turniejem Challenge Tour jest Challenge de España, który odbędzie się w dniach 2-5 maja na hiszpańskim polu Izki Golf. Łączna pula nagród w 20 edycji Challenge de España wyniesie 200 000 euro. Zagrają tam Meronk i Gradi!

 

 

***

Źródło: PZG

Cytowała i co nieco dopisała: Kasia Nieciak

Fot. Challenge Tour

 

Wyniki Turkish Airlines Challenge: TUTAJ.

Livescoring Challenge de España: TUTAJ.

artykuł po drugiej rundzie Turkish Airlines Open  TUTAJ

artykuł po trzeciej rundzie Turkish Airlines Open TUTAJ

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni