Davis Love III. THE PLAYERS Championship. TPC Sawgras. May 2008. EPA/PAUL BUCK Dostawca: PAP/EPA.

RSM Classic.

Zwycięzca 36 turniejów na całym świecie, w tym PGA Championship, dwukrotny kapitan amerykańskiej drużyny Ryder Cup i członek World Golf Hall of Fame – Davis Love III zaprasza na RSM Classic.

 

 

RSM Classic rozgrywany jest od 2010 roku, w Sea Island Golf Club, zlokalizowanym w stanie Georgia, na St. Simons Island. Początkowo było tam tylko wybudowane w 1929 roku, 9-dołkowe pole Seaside zaprojektowane przez Harry Colta i Charlesa Alisona, a opisane kiedyś przez samego Bobby Jonesa jako: „najlepsze dziewięć dołków, jakie kiedykolwiek widział.” W 1973 roku, Joe Lee zaprojektował Marshside Nine. Od 1999 roku obie dziewiątki tworzą pole Seaside. Od 2015 roku, dwie pierwsze rundy turniejowe rozgrywane są również na drugiej osiemnastce należącej do kompleksu – Plantation Course. Do 2015 roku turniej nosił nazwę McGladrey Classic.

Pierwszym zwycięzcą był Heath Slocum, a rok temu wygrywał tam Austin Cook, który po drodze zanotował podczas drugiej rundy niesamowite 62 uderzenia. Był to jego pierwszy triumf na PGA TOUR w zaledwie czternastu startach!

 

 

W turnieju, w 2012 roku swoją jedyną jak do tej pory wygraną PGA TOUR wywalczył słynny zwycięzca Big Break – Tommy „Two Gloves” Gainey – prekursor używania dwóch rękawiczek w trakcie gry, który o mały włos nie zagrał wtedy 59 uderzeń w rundzie finałowej! Zobaczymy go również tym razem.

 

W tym roku zagrają również m.in.: Cameron Champ, Webb Simpson, Patton Kizzire, Zach Johnson, Stewart Cink, Brian Harman, Harris English, Hudson Swafford, Jonathan Byrd, Retief Goosen, Ernie Els, Jim Furyk, Dru Love …

***

Według PGA TOUR Power Rankings największymi faworytami do zwycięstwa są:

 

 

Transmisje w Golf Channel Polska: od czwartku do niedzieli, codziennie od 19.30. 🕢

Komentują: Jacek Person i 🏂 Michał „Brelok” Ligocki

 

 

Zapraszamy!

GOLF NA ŚWIECIE
Partnerzy oficjalni